Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A doktornők hogy tudják...

A doktornők hogy tudják összeegyeztetni a munkát a családdal?

Figyelt kérdés
Orvos szeretnék lenni, ugyanakkor vágyom családra is. De elképzelni sem tudom, hogy az egyetem vagy a munkám mellett hogy leszek képes családot alapítani? Egyáltalán mikor? Nem akarok 30 fölött szülni, de alatta meg esélyét sem látom. Valamelyik álmomat fel kell adnom? Ugye nem?:(
2009. dec. 26. 21:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nővérem orvos. Egyik gyerekét 31 a másikat 36 évesen szülte, mert neki is így lett meg a "karrierje". Mi a gondod a 30 fölötti szüléssel?
2009. dec. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%
én orvosira járok és lány vagyok. nekem ugyan nem orvosok a szüleim, de sok csoporttársamnak igen és mindannyian egyetem alatt születtek. anyuka halasztott 1 évet, aztán bölcsibe ment a gyerkőc, ő meg folytatta. persze nehéz, nagyban függ attól, hogy milyen a családi háttér, nagyszülők segytenek-e. de egyik álmodat sem kell feladni, egyetem után is lehet babát vállalni, bőven 30 alatt. egy doktornőnek fittnek és talpraesettnek kell lenni, ahogy a munkában úgy az életben is. szóval megoldható, nem elképzelhetetlen. sok sikert!
2009. dec. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
100%
Kérdezz meg több olyan dr.nőt, akik már összeegyeztették a családot a karrierrel. Mindenkinek más a módszere, sokat lehet belőle tanulni, és kiválasztod, neked a helyzetedhez melyik lesz a leghasználhatóbb.
2009. dec. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az a bajom a 30 fölötti szüléssel, hogy a párommal 10 év van közöttünk, tehát amikor én 30 vagyok, ő 40, és el van keseredve emiatt, hogy neki csak idős korára lehet gyereke... Meg én is jobban szeretnék korábban szülni.


Ez a halasztásos dolog kicsit nehéznek tűnik, de végső megoldásként elmegy... Remélem.... És ha még rezidensként szülök? Vagy az túl bonyolult?

2009. dec. 26. 22:17
 5/23 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem ismerek doktornőket... :S
2009. dec. 26. 22:18
 6/23 anonim ***** válasza:
57%

nem elég megszülni azt a gyereket, akár 30-40 évesen, de utána még legalább 20 évig kell hozzá türelem, törődés...

én se tudom, hogy egyeztetik össze a női orvosok, de szerintem csak elhitetik magukkal és a környezetükkel, hogy sikerült

(egy ismerős mostanában, a rezidensi évei alatt szülte első? gyermekét)

2009. dec. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Persze, nyilvánvaló, hogy nevelni is kell és nem csak a szülésből áll a gyerekvállalás. De ez az a része ami nehézkesebb meg az első pár év. Mert a kihordáshoz, szüléshez és az első évhez teljes egészében én kellek, és a család többi tagja maximum csak picit segíthet. Utána már több mindenben tudnának segíteni ők is, nekem pedig több időm lenne a munkámra. (Nem arra célzok, hogy onnantól lesz*rom a gyereket, csak megtehetem, hogy 4-ig végigdolgozom a napot, és nem kell mindenképpen 2 óránként mellette lennem)
2009. dec. 26. 23:07
 8/23 anonim ***** válasza:

A kérdésedre nem tudok válaszolni,de mindent meglehet oldani,csak akarni kell.A 70-es évek előtt csak 5 hónap volt a szülési szabadság.Ebből legalább 6 hetet előtte kellett kivenni.Vagyis a terhesnő az utolsó hónapig dolgozott ( vagy tanult) a szülés után 1-2 hónappal már újra dolgozott.És nem lettek a gyerekeknek semmi bajuk.Vagy a nagyival voltak,de a legtöbb a bölcödékben.

Ha akkor megoldták az anyukák,most is meglehet valahogy oldani.Pl.halasztasz egy félévet az egyetemen.

2009. dec. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszhoz tenném hozzá: Ez így igaz de volt bölcsőde mindenhol ahol fogadták a gyereket. Speciel a mi falunkban nincs, nagyszülők meg több száz km-re laknak!
2009. dec. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Egy nőnek el kell döntenie : vagy a gyerekek a fontosak számára, vagy a karrier.


Sajnos mindkettő nem fog menni (vannak doktornők, akik anyukák, de ők nyilván nem tudnak úgy törődni a gyerekeikkel, mint azok, akiknek a karrier nem olyan fontos).


Nem elég, hogy egy orvosnak 8 óra a munkaideje, de rendszeresen ügyelnie is kell!

Akár háziorvos lesz, akár kórházi orvos, a munkaideje nem 8 óra, hanem annál jóval több.

Továbbá folyamatosan tovább kell képeznie magát, a szakirodalmat folyamatosan nyomon kell követnie, az új gyógyszereket megismerni, az új kórházi technológiát, stb...


Az ismeretségi körömben inkább szemészorvos vagy pszichiáter nőorvos van, állandó rohanásban vannak, a családi életük romokban, a gyerekeik szerteszét...


Nagy igazság : "egy fenékkel csak 1 lovat lehet megülni"...

2009. dec. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!