Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit jelent, hogy mondjuk az...

Mit jelent, hogy mondjuk az ösztöndíj indexem 1,8? Az milyennek számít?

Figyelt kérdés
2013. szept. 7. 19:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Azt jelenti, hogy túl sok tárgyat buktál, és nem valami fényes a tanulmányi átlagod.
2013. szept. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Minden tárgyam megvan, csak mondom. Ez nem az átlagom, az külön volt írva és nem 1,8. Ez ösztöndíj index...

Ha nem tudod miről van szó, minek írsz?

2013. szept. 7. 20:20
 3/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező nem kell beszólni az első válaszolónak. A legtöbb egyetemen igaza lenne/van.(ezek szerint nálatok valami ismeretlen számítási mód van, vagy te lényeges infót nem mondtál el, pl. nem vettél fel a mintatanterv szerinti minden kreditet)

Az ösztöndíj index : kredit index * (teljesített kredit /mintatanterv szerinti ajánlott kreditek számával).

Azaz ha minden vizsgád megvan akkor a kredit indexedet 1 vagy ha több kreditet vettél fel mint a mintatanterv ajánl, akkor 1-nél nagyobb számmal kell szorozni a kredit indexedet.

2013. szept. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Mit nem lehet azon megérteni, hogy MINDEN tárgyat felvettem és MINDEN tárgyam megvan?

Azért kérdezem mit jelent, mert nálunk a neptunban úgy van írva, hogy első oszlop átlag (ami nem 1,8), második oszlop kumm. átlag és harmadik oszlop ösztöndíjindex, viszont az átlagom és a kumm. átlagom sokkal jobb, mint az ösztöndíjindexem (ez az 1,8)! Ezért vagyok kíváncsi rá, hogy mit is jelent tulajdonképpen az ösztöndíjindex és miért ennyivel alacsonyabb, mint az átlagom!

Egyébként meg ő szólt le engem azzal, hogy nem tudott érdemben semmi hasznosat mondani, hanem tudatlanul leírta, hogy szerinte rosszul tanulok és csomót buktam, holott még sosem buktam tárgyat!

2013. szept. 8. 14:42
 5/13 anonim ***** válasza:

És akkor én vagyok a retardált, mert az első két félév után még most sem tudom hogyan kell átlagot számolni? Vagy le van törve mind a két kezed, hogy nem tudod megkeresni a saját egyetemed oldalán?


Hát jó, kívánom, hogy ez legyen a legnagyobb problémád.

2013. szept. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy kell átlagot számolni! Különben sem az a kérdés, hogy kell számítani, mivel ki van számolva. Nem is ez volt a kérdés, hanem az ÖSZTÖNDÍJ INDEX! De mindegy, hagyjuk, látom itt kb. mindenki annyira tudja, hogy ez mit takar, min én.
2013. szept. 8. 15:51
 7/13 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj, de te mindenkinek beszólsz? Leírtam neked a képletet hogyan számolandó az ösztöndíj index, ha megnézed mindenhol ezt fogja kidobni. Nekem is Neptunban az a 3 oszlop van, (átlag, kumulált átlag, ösztöndíj index, két) szakra járok párhuzamos képzésben, és mindkét karon így számolják. Ami nem azt jelenti hogy ne létezhetne egyes egyetemeken más számolási mód...mivel nem tudjuk hova jársz (nyilván ezt a TVSZ-ben benne van)ott kell megnézned, vagy elszámolták, mert amit leírsz az átlagod és az ösztöndíj indexed meg kell hogy egyezzen a te esetedben. Még egy megoldás van..valamit elírtak és akkor rosszul számolták ki....
2013. szept. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Csak azoknak, akik okoskodnak és azt hiszik csak úgy lehet minden, ahogy ők gondolják.

Igen, akkor nálunk valószínűleg másképp van, ugyanis nekem közel sem egyezik az átlag, meg az ösztöndíj index. És nem kellett volna magad azzal fárasztani, hogy leírod, hogy számoljuk ki, mert azt én is megtaláltam, de nem mentem vele semmire...Ezért volt a kérdés.

2013. szept. 8. 17:39
 9/13 A kérdező kommentje:
De, hogy tisztább legyen, leírom, mit kell elképzelni: 1. félévben 3,7-es átlag, mellé az van írva, hogy ösztöndíj index pl.: 1,8. Na ezért nem tudom, hogy ez mit jelent pontosan...
2013. szept. 8. 18:07
 10/13 anonim ***** válasza:

Ne tolj le, de felmerült a kérdés bennem.....

Keresztfélévvel kezdtél?

Vagy rendesen múlt szeptemberben kezdted meg a sulit?

És ha szeptemberben akkor a 2. féléved is aktív volt, vagy kihagytad?

(mert akkor van ötletem mi lehet a hiba nálad)

2013. szept. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!