Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi legyek, ha nagy leszek?

Mi legyek, ha nagy leszek?

Figyelt kérdés

Humán érdeklődésű 10.-es lány vagyok.

Azt mondják, hogy a tipikus humán szakokkal (pl.magyar, jogász, pszichológia stb.)nem lehet elhelyezkedni. Mivel matekból nem vagyok túl jó (mondjuk a 4-est összehoztam valahogy különtanárral, de sokat kellett hozzá gyakorolnom, szóval nincs túl jó érzékem hozzá), ezért a keresett mérnöki szakokat nem bírnám. Az idegen nyelvekről annyit mondanék, hogy az angolt felvettem faknak, hogy fejlődjek belőle. Németből meg most középfokú nyelvvizsgára készülök, de nagyon nehezen fejezem ki magam szóban.

Ismerőseim és rokonaim azt tanácsolták, hogy legyek valamilyen pedagógus, de csak ha van hozzá affinitásom. A legközelebb talán a gyógypedagógia áll hozzám, bár nem tudom hogyan bírnám a sérültekkel való mindennapos foglalkozást. (Szoktam járni jószolgálati otthonba önkénteskedni, ahol értelmi fogyatékos emberek élnek, de ott csak beszélgetek és játszok velük, de jól érzem magam közben.)

Gondoltam arra is, hogy inkább pénzügy és számvitel alapszakra menjek, mert azzal jobban lehet keresni, mint pedagógusként, de be sem kerülnék csak max. FSZ-re, mert nem tudnék össze hozni egy matek emelt érettségit. Meg ha bekerülök lehet akkor sem bírnám a matek miatt.

Bocsi a litániáért. :)


Szóval mit csináljak? Mi legyek? Előre is köszönöm a segítséget. :)


2013. júl. 28. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:

El lehet azokkal a bölcsész szakokkal is helyezkedni, csak ügyesen kell csinálni a dolgaidat. Ha téged az érdekel, akkor csináld azt!

Pénzügy és számvitelen szenvednél a matek miatt.

2013. júl. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hogyan tudom ügyesen csinálni a dolgaimat? Ha ez ilyen egyszerű, akkor miért nem tud egy csomó ember a bölcsészdiplomájával elhelyezkedni?
2013. júl. 28. 14:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, akiket én ismerek, azoknak mind van állása. Az egyik barátom jogon van, még csak másodéves és szeptembertől lesz munkája...

De nekem mindegy, ha szeretnél szenvedni a pénzügyön, anélkül, hogy minimális affinitást éreznél hozzá, akkor hajrá (:

2013. júl. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!