Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi legyek, ha nagy leszek?...

Mi legyek, ha nagy leszek? (tudom a szokásos, de nekem is segíthetnétek. :D)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Fogalmam sincs, hogy mi szeretnék lenni. Illetve de. Tanár akarok lenni, de tisztában vagyok vele, hogy ezzel nincs semmilyen jövőm, tehát valami máskéne. SZeretem a nyelveket, németből középfokon, angolból alapfokon beszélek jelenleg, ezt természetesen nem akarom itt abbahagyni:D A matekot utálom, soha nem is értettem, mindig négyes voltam. Szeretem a bioszt, de nem tudom, h felelősséget tudok-e vállalni az emberek felett, pl orvosként? Szeretem a kémiát, de a reakcióegyenleteket általában elrontom. Szeretek embereknek segíteni. Utálom a testnevelést. SZeretek szervezkedni. Vonzanak az olyan szakmák, amik keveset keresnek, ésmegrohadsz a sok munkától. Tehát: Újságíró, cukrász, tanár, rendezvény/esküvő/szervező. Mind-mind reménytelen. Szeretem az informatikát, de láttam a programozókat nem akarok olyan lenni, mint ők. Egy sima php weboldalt meg tudok csinálni egymagam, galáriával, mindennel. Az a baj velem, hogy mindenért érdeklődöm, de csak alapszinten és utána megunom. semmit sem tudok továbbvinni, mert unalmassá válik. Ügyvéd is jól hangzik. De nem tudok paragrafusokat benyalni, mert a monotóniatűrésem elég ratyi. Szeretek írni is pl, na de mennyi az esély arra h befussak írónőként?:D Semmii!!! Ki akarok menni dolgozni ausztriába vagy németországba. Londinban voltntam most egy hétig a nyáron, és beleszerettem, lehet hogy inkább oda akarok menni. De ha orvos lennél pl, akkor az összes szakkifejezést be kéne vágnom németül és vagy angolul. Megőrülök, mindenki tudja, mi akar lenni, csak én nem. A gyógyszerészet is vonz. Csakén vagyok ilyen ididóta?
2013. júl. 23. 15:41
 1/3 A kérdező kommentje:
Sőt, az autókat is imádom, meg szeretek rajzolni, festeni, barkácsolni. bocs a helyesírási hibákért, csak gyorsan gépeltem és nem néztem át. ja, és 15 éves lány vagyok.:D
2013. júl. 23. 15:47
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem jó a megközelítésed. Én nem feltétlenül foglalkozásból indulnék ki a helyedben, mert pl. akármennyire vonz a fogorvosi szakma engem, egy 3-as biológiával azért nehezen tudnék ilyen irányban továbbtanulni. Remélem érted, hogy mire akarok ezzel kilyukadni.

Én sorra venném azokat a tantárgyakat, amikből JÓ VAGY. Az nem lényeg, hogy mondjuk valamelyik kevésbé érdekel. A való életben sem azt a munkát fogod végezni nagy valószínűséggel, amit szeretnél csinálni. Nagyon nagyon keveseknek adatik meg.

Ha ez a tantárgy listád nagyjából megvan, akkor lehet mérlegelni, hogy ezekkel merre lehetne továbbtanulni.

Ha van végzős ismerősöd, akkor neki biztos van ilyen felsőoktatási felvételi tájékoztatója.

Azt át kell nyálaznod. A szakoknál ott lesz, hogy milyen tantárgyak kellenek a felvételihez.

Amikre van esélyed, és úgy gondolod, hogy érdekelne, azokra rákeresel a neten, hogy azzal a diplomával mondjuk mit lehet kezdeni.

Nem tudom hanyadikos vagy, mivel 15 éves vagy, ezért gondolom most mész 9. vagy 10. osztályba. Még van pár éved, szóval van időd eldönteni. Én 9. osztály óta már minden akartam lenni kb. , konkrétan a mostani nyár alatt is megváltoztak a továbbtanulási szándékaim. Ja és olyan tantárgyból fogok valószínűleg emeltezni jövőre, amire azt mondtam 9.-ben, hogy az lenne az utolsó tantárgy, amit vinni akarok a továbbtanuláshoz...

2013. júl. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Először is bem vagy egyedül, nézz körül, vannak még itt is páran:) Nekem is csak 8 évbe telt rájönni...:) Engem is MINDEN érdekelt, ráadásul szinte mindenből jó voltam (tipikus stréber). Azóta rájöttem mi van a minden érdekel szindróma mögött, hogy túlságosan kifelé figyeltem, mások igényeivel voltam elfoglalva, még ha ez nekem nem is így tűnt akkor, nem tudtam arra figyelni, ami ENGEM érdekel, ez ráadásul eléggé különbözött attól, ami a környezetemet érdekelte, és aminek a családom szerint lennem kellett volna. Ja és mindezt úgy, hogy a családom mindig támogatott mindenben, ha új érdeklődési területem lett, segítettek, hogy beleáshassam magam, de mindig meguntam egy idő után, mert valójában csak a kezdeti újdonság kellett, ami nálam azt jelentette, hogy gyorsan tudtam fejlődni egy új területen, ami kellően izgalmas volt, egészen addig, ameddig el nem kellett benne mélyedni.


Amit fontos volt megértenem, és fontos lehet neked is, hogy

1. Foglalkozhatsz azzal, ami téged érdekel, még ha a környezetedben senkit nem érdekel

2. figyelhetsz a saját igényeidre

3. szabad önmagadnak lenned (itt folytatódik a lista, ami még segíthet: [link]


Szóval szerintem első körben ülj le, vegyél 3 mély levegőt (tényleg:)), és kezdj el arra figyelni, hogy belül mit érzel.

2013. szept. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!