Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol szavak tanulására...

Angol szavak tanulására milyen módszerekkel van lehetőség a szokásos, "kinyitom a szótárat és tanulok"-on kívül?

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy ritkán van időm leülni és tanulni, viszont munka közben vannak "üresjáratok", amikor egy kicsit tudnék foglalkozni vele. Valami olyan módszer/tapasztalat érdekelne, amivel rövidebb ideig is tudnék szavakat tanulgatni, pl kártyákkal, kis notesszal, akármi, ami kis helyen is elfér, könnyen hordozható, előkapom, elrakom... Minden választ szívesen várok! :) Előre is köszi! :)
2013. jan. 25. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:
attól függ, mekkora a szókincsed. Ha viszonylag nagy, és bővíteni akarod tovább, akkor filmek/szgpes játékok angol felirattal. Ha szűk, akkor magyar felirattal
2013. jan. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szótanuló kártyákat lehet gyártani, az egy jó módszer. Csak előkapod és gyors átnézed. 1-2 perc.

Én, amit szoktam csinálni, hogy kicetlizem a számítógépem köré, fölé, mellé, alá. Most is gépezek és közben az olasz rendhagyó igék ragozása kacsingat velem szembe :D soha nem ültem le őket megtanulni és mégis kívülről tudom már mindegyiket. Sztem ezek a legjobbak.

2013. jan. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyszerű,beszélj,beszélj,beszélj.Lehetőleg angol ajkúakkal,de chat-en bárki beszél angolul.Mondjuk azoktól tényleg csak a szavakat tanuld meg,nyelvtant ne,mert a 90%-ának fogalma sincs,hogy mennyire rosszul írja azt,amit ír:D
2013. jan. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát- nálam "témakörökbe" szedve voltak mindig a szavaim

Mindig egy adott témakörhöz vettem át akifejezéseket (mert annak van leginkább értelme) de persze függ attól

(ia), hogy milyen fokon

2013. febr. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Semmiképp se "össze vissza" tanuld (sztem)


Pl témakör sport (v szabadidő) akár össze is lehet két-három témát fogni és minden nap egybizonyos témakört vegyél át

2013. febr. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindenképp jó, ha az ember mag írja össze

a szavakat - íg myindig ki tudja egészíteni

(a már meglévő listát)

2013. febr. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!