Miért lesz valaki mérnök?
Ezt hallotta a szüleitől, hogy jó lesz, ha az leszel? Vagy a diplomától várják, hogy gazdagok lesznek?
Ja és a villamosmérnök mire megy azzal, hogy villamosokat javít?
19-es
És magadnak el tudod magyarázni? Még nem határoztad meg mindig, miért akar valaki mérnök lenni, ugyanis az ezzel kapcsolatos összefoglaló értelmezésemet nem helyeselted. Tehát még mindig rejtély.
Válaszolhatnál, szereted-e a matekot, fizikát, ugyanis ezek is kellenek a mérnökséghez, lehet ez iránti kedv vezet oda. Vagy esetleg a környezetben sok szerelést látott. Vagy gyakorlatias észjárású, és nem teoretikus. vagy ezek keveréke?
Kedves kérdező, melyik mérnök szólt be neked, hogy sikerült elkönyvelned, hogy aki mérnöknek megy, az egy beképzelt hülye, és csak azért megy, mert mindenáron matekot akar tanulni?
Valaki azért lesz mérnök, mert szereti, mert el tudja képzelni karrierként. Valaki, mert bár nem annyira szereti, mégis hiányszakma, és szeretne biztos keresetet. Valaki pedig azért, mert rosszul döntött, és ezen a pályán indult el, de ő később majd észreveszi magát.
Minden pályán ezen a lehetőségek. Én azért megyek programozónak, mert szeretem a számítógépeket, szeretek programozni, érdekel az informatika világa, és informatikusként mindig lesz feljebb jutási lehetőségem. Az nem elég, hogy én értek hozzá, erről kell egy papír, különben a munkáltatóm nem nagyon fog velem szóba állni. Ezért leszek én (remélhetőleg) programozó. Mert amellett, hogy szeretem, jó kereseti lehetőséget látok benne.
24-es
ez már egy jobb válasz.
De azt lehetne fejtegetni, miért érdekel ez a világ valakit. Tehát, amit mondtam, esetleg ezt látta ak örnyezetben, vagy a nagyon gyakorlatias dolgokat szereti, vagy szeret számolni, mert ezzel úgy érzi, megmagyarázta a világot? Tehát hogy az egyenlettel meg tudja magyarázni a világot, és ez biztonságérzettel tölti el?
Igen imádom az autókat, a matekot, a fizikát és reálos agyam van. Szeretnék fejleszteni vagy létrehozni valami újat. Egyszerűen ebben a szakmában tudom magamat elképzelni.
Ez olyan mint, hogy miért lesz valaki óvónő. A logikus válasz mert szereti a gyerekeket és jól kijön velük. Én is szeretem mégsem leszek óvónő, csak szülő. Mert nekem nem ez a hivatásom. Vagy miért lesz valaki orvos vagy ügyész? Mert szeretne másokon segíteni. Én is szeretek másokon segíteni, de attól még nem leszek egyik sem, mert nem ez az életcélom, ebben nem érzem magam jónak.
Hát, nekem a bátyám, apám is ért a számítógépekhez elég magas szinten, emiatt kiskorom óta foglalkozom számítógépekkel, és valahogy úgy alakult, hogy viszem tovább a "családi hagyományt". De ne értsd félre, nem azért leszek programozó, mert mindenki más az a környezetemben, hanem mert ez érdekel. Egyébként, hogy miért, passz. Így alakult. Van aki időközben megszerette a mechanikát, a számolásokat, a matekot, ezért úgy döntött, ezzel szeretne foglalkozni, de a kereset is egy fontos szempont neki, ezért választotta a mérnöki pályát mondjuk a matektanár helyett.
Például egy olyan csaj, akit mindig is a szépségápolás érdekelt, valószínűleg nem fog orvosnak menni, hiába az az anyja, hanem választ valami kozmetikus, vagy nem tudom szakmát.
Nálam úgy nézett ki a továbbtanulási szempontok sorrendje, hogy első mindenképp az legyen, hogy azt csináljam amit szeretek. A második, hogy amivel el is tudok helyezkedni, jól meg is fizetik. Végül pedig a harmadik, hogy amivel a jó kereset mellett még egyéb "luxusokat" is megengedhessek magamnak. Szerencsére egy jó programozó, ugyanúgy mint egy jó mérnök, jó orvos, vagy akár egy jó pék, cukrász, kincset ér.
27-es
tanultam, valóban. De nem célom, hogy az legyek. A filozofikus gondolkodás fenntartja a szakmaiság jogosultságát és annak hiányát is. Tehát aki igazán filozofikusan áll hozzá a dolgokhoz, az nem indulhat célirányosan filozófusnak, hiszen az bizonyosságra vallana, ami kizárja a másik oldalt, ami jelen esetben a célirányos indulás hiánya, a célnélküliség. A kettő összhangba kerül, és születnek, majd elhalnak célok. Így jön létre az egyensúly.
A mérnökök ezzel szemben fókuszáltan egy célt hajtanak, amit véghezvisznek. Bár ez nem mérnökfüggő dolog, hanemcéltudatossági kérdés, ami szükségszerű, hogy nem lehet feltételes, filozofikus, hanem gyakorlatias. Ebből az következne, hoyg a gyakorlatias emberek céltudatosabbak.
26-os
hogy miért lesz valaki óvónő vagy ügyvéd. Talán azért, mert fejébe vette, hogy neki az a jó, ha az lesz. Neki az való. Tehát egy hitbeli kérdés, amit alátámaszt azzal, hogy szereti a gyerekeket, hogy szeret embereken segíteni. Aztán minél több mondattal tudja alátámasztani, miért van a pályán, annál jobban elhiszi. A hatások felerősítik egymást, és már ügyvédként, mérnökként, akármiként fog magára tekinteni, mert ezt hiszi el. De a dolgok mélyére ezzel még nem mentünk, miszerint az alapállításai: "szeretek az embereken segíteni" "szeretek tudni a szabályokról" "szeretek problémákat letudva látni" honnan erednek. Ő találja ki, hogy igazolja létét annak, miért tanulja azt, amit, vagy eleve ösztönösen így érez, vagy pedig a kettő keveréke? Lehet, éppen a család elismerése miatt találja ki ezeket a jelmondatokat, hogy így elvégezhesse az iskolát. Vagy azért, hogy célt tűzzön ki magának, amivel igazolja magának, hogy szükséges a földön lennie.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!