Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi baja van az embereknek a...

Mi baja van az embereknek a matekkal?

Figyelt kérdés
Egy csomoan azt mondjak, hogy mennyire utaljak a matekot, meg hogy az mennyire nehez,(viccoldalakon is matekkal peldaloznak) kozben irodalombol meg toribol is rosszak egy csomoan, akkor azok miert nem "rossz" tantargyak?

2013. máj. 4. 18:44
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
62%

Mert a matematikához kell némi logika, amit csak gyakorlással lehet megtanulni. Ugyanez igaz a kémiára, biológiára és fizika. Éppen ezért ezekből a tárgyakból jóval kevesebben is raknak emelt szintű érettségit, mint például töriből vagy irodalomból. A biológiából még viszonylag sokan raknak, mert azt hiszik olyan egyszerű, aztán majd csak figyelnek, hogy emelten írnak egy 40%-ot (osztálytársaim tipikusan ilyenek). A történelem meg irodalom annyiból áll, hogy megtanulod, ami le van írva. Az érettségi meg annyiból, hogy értelmezed a szöveget és szépen fogalmazol. A történelmet tapasztalatból mondom minimum 70%-ra meg lehet úgy írni, hogy kb. fogalmas sincs a dolgokról. (Én mindig a legrosszabbnak tartottam magam töriből, attól féltem legjobban, mert a tanárunk harakiriket követett el rajtunk a 4-5 oldalas tételeivel, aztán olyan szintűek voltak a kérdések, hogy "kit látsz a képen?" és az illusztráció sarkába oda volt írva Kádár János beszéde XY. októberéből. Vannak még jobbak is ennél. Például le van írva egy kb. 10-15 soros forrás, melyben leírták az Ó és Újszövetségből Jézus tevékenységeit (meg volt adva, hogy Biblia részei) és rákérdeztek kiről szól a szöveg és lehetett választani: Buddha, Jézus, Mohamed, Allah

És akkor nézem, hogy valaki ebből 40 meg 50%-ot ír??????????

2013. máj. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
32%

Mert száraz nagyon.

Számokból számokat kapsz, bizonyos számok helyettesítésére szolgáló betűkből betűket.

Megoldasz egy problémát, amiből kijön egy másik kifejezés, számokkal, betűkkel.

Nincs tartalma, nem lehet kötni a valósághoz.



Ettől függetlenül én nem utálom. Mindig lekötött egy bizonyos szintig. Így semleges volt kb. mindig számomra.


Tudom, hogy mindennek az alapja.


Lásd: logaritmus -> hangtan,

trigonometria -> vektoros dolgok, így pl a mechanika nagy része; meg amúgy is lépten-nyomon előjönnek a szögfüggvények

deriválás -> sok képletet így kapunk a fizikában, ha tudsz deriválni, akkor megtanulsz egyet és a többit ki tudod hozni

integrálás -> kb ugyanez

alap algebra -> ha nem tudod teljes biztonsággal, akkor semmit nem tudsz kiszámolni a fizikában, kémiában, semmiben


Amúgy meg igenis logika- és gondolkozásfejlesztő tud lenni.

De, ha sok van belőle, én se szeretem

2013. máj. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Hár nemtom nekem a matek meg az ilyenek mennek a torihez tenyleg csak tanulni kell de az irodalomra hiaba tanulok, mindig hulye elvont fogalmazasokat iratnak velunk, amire ha tudom az elmeletet esetleg megkapom a kettest. Azok kapnak otost akik kreativak es van erzekuk hozza, ugy, mint a mateknal azok, akiknek van logikajuk. Csak epp a matekot, ha nem megy addig gyakorolja az ember, amig meg nem erti viszont en pl. hiaba olvasok egy csomot, az eletbe nem leszek kepes egy otos fogalmazast irni irodalombol, mert mindig van valami baj vele. A szovegertes meg tobbe-kevesbe elmegy. raadasul az ertekeles is szubjektivebb.
2013. máj. 4. 19:08
 4/27 anonim ***** válasza:
50%
Én is így vagyok vele. Hétfőn irodalom érettségi, és semmit nem tudok, azt érzem. Tanultam minden évben, jó, nem mondom, hogy néha nem puskázásból ment a dolog, de az is csak azért, mert leírtunk 5 másfél oldalas verselemzést, aminek kb. a felét se értettem, és ha nem írtad szó szerint vissza, akkor már pontlevonás. Na, hát az én agyam nem ilyen, hogy most akkor én tudjam, hogy annál a versnél 18 szempontot vettünk figyelembe, és azok pontosan mik voltak. Viszont a matek meg olyan, hogy órán - persze csak ha jó a tanár - rávezet, és megérted, és nincs az, hogy otthon le kell ülnöd, és bemagolnod. Viszont első, tőled még azt kérdezném: Okés, hogy az eleje könnyű, tudás nélkül megírtam 60%-ra, viszont az esszé elég húzós, ha nem készülsz rá. Azt mondják, hogy atlaszból is megy a dolog, viszont eléggé forgatnod kell ahhoz, hogy tudd használni.
2013. máj. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Én nem készültem irodalom esszére egyáltalán. Viszont a 4 év alatt aktívkodtam. Meg kell tanulni mire kiváncsi a tanárod. Minden irodalom tanár mást vár el a műelemzés során. Van akinek az a fontos, hogy minél több legyen, valakinek az, hogy választékosan, érthetően fogalmazz, valakinek az irodalmi háttértudás a fontos. Hiába irodalomból én voltam végig a legjobb és fogadok ha más iskolába megyek 100%-ot kapok, mert olyan dolgokat írtam bele, amiket még alapórákon se vettünk, itt viszont az esszé része a dolgozatomnak csak 80% lett. Tiszta nevetségnek éreztem, hogy ez hol korrekt. Minden irodalom tanár túl szubjektív....
2013. máj. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Én se voltam jó irodalomból sohasem. Hiába tanultam, nem értettem a tanár különleges megfogalmazású kérdését, és nem tudtam az elvárt megfogalmazásnak megfelelően válaszolni.

A négyesért küszködtem gimis éveim alatt, és általában nem sikerült összehoznom. Többször volt hármas félévkor, év végén, mintsem négyes.

Pedig küzdöttem.


A matekkal úgy vagyok, hogy nincs logikám, és magától nem megy a matek.

De ha figyelek órán, házit megírom figyelmesen és házin felül is sokat gyakorlok, akkor az adott témát jól be tudom gyakorolni, biztos tudássá alakul át. Arra már lehet építkezni. És lehet, hogy ami arra épül, azt már kevésbé kell agyongyakorolnom.

2013. máj. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Bocs, de irodalomból egyáltalán nem sokan emelteznek, éppen azért, mert krvára szubjektív és nagyon szívatós is tud lenni. Arról meg nem is beszélve, hogy nem csak azt kérik, ami szimplán le van írva, hanem attól mélyebb tudást és kreativitást is a szövegalkotási feladatokhoz.
2013. máj. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Én azt veszem észre, hogy azok az emberek nem szeretik a matekot akiknek nincs logikájuk... mert ugye emberek vagyunk, így hát amit nem értünk azt nem is szeretjük... én utálom a fizikát és a kémiát, de imádom a matekot... úgyhogy a tantárgyakat nem nagyon lehet összekötni egymással...
2013. máj. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Nekem abszolút nincs logikám, de semleges a matek.

Sok volt osztálytársamnak jó logikája volt, és utálták a matekot.



Száraz, ennyi.

Az irodalom szól valamiről, a töri szól valamiről, idegen nyelven beszélni lehet valamiről. A biológia is szól valamiről.

A matek számokról szól. Számokból kijönnek számok. Ez unalmas. Ennyi.

2013. máj. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Tom Benko ***** válasza:
85%

A töri unalmas és száraz. Ment a kacorkirály, aztán 1083. július 12.-én fingott egyet. Hú, de qrva izgalmas. Ami meg az lenne benne, nem tanítják. Pl. mi köze van a gôzgépnek a nyolc órás mûszakhoz? Az irodalom meg jó lenne, ha nem lenne olyan mértékben szubjektív. Irodalomból úgy tudsz ötös lenni, hogy csontig benyalsz a tanárnak, az egyéniséged pedig törlöd.

Ellenben a természettudományok, na, ott vannak izgalmas dolgok. A matek tele van élettel, gyakorlati dolgokkal. A fizika és kémia ismerete nélkül még kávét sem tudsz fôzni.

2013. máj. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!