Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar érettségin az érvelés...

Magyar érettségin az érvelés a legkönnyeb?

Figyelt kérdés
Sokaktól hallottam az a legkönnyebb érvelést irni a minimumot szerintem össze tudom hozni.
2013. máj. 4. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Kinek mi a könnyű. Nekem a műelemzés volt a könnyebb, így azt írtam.

Az érveléshez elég sok saját gondolat kell és nem csak egy sima fogalmazás, fel kell rendesen építeni, vannak szabályai. Plusz ugye annál ismerni kell a témához kapcsolodó más műveket, hiszen általában más irodalmi műveket kell példának felhozni, szóval elég tájékozottnak kell lenni.

Míg egy műelemzésbe rengeteg tipikus dolgot lehet beleírni, amiket meg lehet tanulni. Ugyanolyan szempontokra kell minden műelemzésben kitérni.

Persze függ a megadott témáktól, művektől is, hogy mit választ az ember. A tavalyi érettségin például (én tavaly érettségiztem) az érvelés feladat olyan volt, hogy egy megadott műt sem ismertem, nem foglalkoztunk velük órán. Miközben a műelemzés meg ha jól emlékszem Karinthy volt, vele viszont több órán keresztül foglalkoztunk így jobban is ráláttam az egészre.

2013. máj. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én nagyon jól írok (magyartanárom szerint), azonban eleve úgy állok hozzá, hogy biztosan nem az érvelést fogom választani. Nagyon adottan kell koncentrálni egy általában nehéz feladatra. Legtöbbször valami idézetre kell reagálni - első nehézség, hogy félre is értheted. Ha távol áll tőled a téma - nem fekszik az érvelés sem. Ráadásul az elmúlt időszakokban irodalmi példákat kell hozni - nem biztos, hogy jutnak eszedbe ilyenek. Ezeket ráadásul részletesen kell bemutatni - hogy alátámaszd az érveidet velük. Nehéz szerintem nagyon.
2013. máj. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én biztos nem választanám az érvelést, nagy olvasottság kell hozzá. összehasonlító nekem szintén nehéz.. így műelemzést fogok választani - remélhetőleg novella lesz.
2013. máj. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
En 2010-ben erettsegiztem, az ervelest valasztottam es max. pontos lett. Nekem az volt konnyu, de masnak meg mas. Tolunk eleg kevesen valasztottak azt, tobben elemeztek muvet. A szempontokat az elottem levok eleg jol leirtak, en csak a pelda vagyok, hogy ervelni jol is lehet, csak nem mindenkinek all ra az agya. En pl. a muelemzest nem valasztottam volna semmi penzert. Erdemes mindre felkeszulni, mert a valasztasod nagyban fugg majd az idezettol/mutol. Elore szerintem ezt nem lehet biztosra eldonteni.
2013. máj. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!