Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A magyar érettségin az érvelés...

A magyar érettségin az érvelés részben az "irodalmi alak" az mit takar?

Figyelt kérdés
mármint az egy költőt vagy szerzőt vagy például egy regényből a főszereplőt?
2011. máj. 2. 12:52
 1/8 anonim válasza:
irodalmi alak volt pl.: Rómeó és Júlia
2011. máj. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Én is most érettségiztem.. ha az előző hozzászólónak van igaza akkor elrontottam.. :/ Mert szerintem ezt kétféle képen lehet értelmezni: egyrészt jelenthet egy főszereplőt, viszont egy költőt is. Hiszen a történelmi alakok alatt is Napóleont és Mária Teréziát értjük. Az irodalom tanárom azt mondta, hogy ő mindkettőt elfogadná, hiszen félreérthető. :/
2011. máj. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
irodalmi alak ebben az esetben véleményem szerint egy mű valamely szereplője, főszereplője lehet, és az érvelésben az érveidet az ő jellemzésükkel kell bizonyítanod. szerintem semmiképp nem költőre, íróra gondoltak.
2011. máj. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

én is az íróról/költőről írtam.

viszont..szerencsére 1 v 2 mondatot a szereplőkről is írtam, párhuzamot, hasonlóságot keresve a szereplő és megalkotója közt.

de ez gáááz :S

ink. írtam volna összehasonlító verselemzést xD

2011. máj. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
mivel nem ismered a költő/író jellemét,természetét,magatartásformáit,így teljesen egyértelmű,h egy irodalmi szereplőről vagy főszereplőről kellett írni...
2011. máj. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Utolsónak: már hogy ne ismernéd? :D Az írásaiból simán ki lehet következtetni :D Én pl. írtam Madáchot, és az Ember tragédiáján keresztül pl. tudom róla, hogy igencsak szkeptikus világnézetet vallott. Pont azért ír, mert így saját magatartásformáját önti szavakba :P
2011. máj. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

hát....

De amúgy elég egyértelmű az "irodalmi alak" kifejezés,nem is értem,hogy hogyan jutott eszébe bárkinek is költő vagy író magatartásformájáról/természetéről írni....

2011. máj. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Gondolom úgy jutott eszébe, hogy a történelmi alak alatt se az ólom katonát értjük, hanem Napóleont, Kolumbuszt.. Véleményem szerint a magyar nyelv sajátossága, hogy egy szónak több értelmet tulajdonítunk, így mindkettő elfogadható.
2011. máj. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!