Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Irodalom érettségin ti mit...

Irodalom érettségin ti mit választottatok? érvelés vagy novella elemzés?

Figyelt kérdés
szerintem az érvelés könnyebb, jól gondolom, hogy ahhoz kevesebb tudás is elegendő?
2012. ápr. 8. 23:22
 1/5 anonim ***** válasza:

"Irodalom érettségin ti mit választottatok? érvelés vagy novella elemzés?

szerintem az érvelés könnyebb, jól gondolom, hogy ahhoz kevesebb tudás is elegendő?"


A helyedben inkább a novellaelemzést választanám... :)

2012. ápr. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
egyértelmű.
2012. ápr. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Novellaelemzés könnyebb egy olyan személynek, aki nem az irodalmi háttértudását akarja csillogtatni. A novella elemzés sokaknak azért nehezebb, mert abban a lényeget kell megérteni, az alakzatokat, stílusokat elemezni, nem pedig feltárni, hogy te mit is tudsz irodalomból. Novellaelemzést választok, mert tételmondatokat nagyon nehéz írni egy ismeretlen témáról.
2012. ápr. 9. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

De hát novellaelemzéshez is kell tudás, mert be kell határolnom egy korszakhoz, meg hogy mi volt akkor. Akkor kellenek ilyen szakkifejezések is...:/ Nem?

Bár én is tuti inkább az elemzést választom...a másikat nem igen gyakoroltuk...:S

2012. máj. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elemzés
2018. jún. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!