Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Irodalom érettségin a mű...

Irodalom érettségin a mű elemzés mindig novellaelemzés?

Figyelt kérdés
Ahogy látom az elmúlt években mindig azt adnak. Egyet találtam még 2006-ban amikor a Halotti beszéd volt.
2012. márc. 30. 23:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem emlekszek ra pontosan, 4 eve erettsegiztem kozepszinten, akkor 3 temabol lehetet valasztani.En a novellat valasztottam.Egyebkent soha nem felejtem el.Megirtam " az evszazad novellaelemzeset"(tenyleg jo voltam benne mindig), es azert vontak le es kizarolag sok pontot ,mert a veszoket nem jo helyre pakoltam.Hat behaltam rajta! Foleg h tudtam(lattam) a tobbiek muelemzo kepesseget es pontozasat.Szoval egy jo tanacs a vesszokre majd figyelj oda! :))es sok sikert az erettsegidhez!
2012. márc. 31. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Irodalom írásbeli érettségin 3-féle feladat fordulhat elő. Ezek:

- műelemzés (ami lehet novella vagy vers),

- összehasonlító elemzés (két vers összehasonlítása),

- érvelő fogalmazás.

Csak egy feladatot kell megoldanod ezek közül. Egyébként elmúlt két évben a műelemzésen belül novella volt, így valószínűleg idén verset kapunk. :)

2012. ápr. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Elmúlt 2 évben? Végig nézted? Mindig novella elemzés volt csak 2006-ban nem, akkor volt a Halotti beszéd.
2012. ápr. 9. 01:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Én annyira örülnék, ha idén nem novellát adnának, hanem verset.. Az jobban megy még reálos létemre is:)
2012. ápr. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!