Pofára osztályozás?

Figyelt kérdés

Üdv Mindenkinek!A következőkben kérném a tanácsokat.Tavaly a gyerekem kapott egy egyest meg hármast x tantárgyból.Mivel nagyon szégyellte átírta az ellenőrzőjébe.Persze ez kiderült és kapott egy szaktanári beírást.Itthon is kikapott érte....

Az idén még mindig ezt torolja a tanára azzal hogy nem engedi akkor felelni amikor ő akar,a szorgalmi feladatot amit bevitt,rögtön azzal indította a tanár h piros pont,de 10db egy 5-ös(tavaly 5 volt)és csak a szorgalomba számít.Úgy hallottam vissza az osztálytársától h a tavalyi évben elkövetett dolga miatt nem engedi felelni ha szeretne....Sőt a gyerkőc bement a tanárhoz személyesen is elnézést kérni,mégis úgy tűnik h megakadályozza h a gyerekem ebből a tantárgyból 5-ös legyen.

Normális dolog ez h a tavalyi dolgokat torolgatja???Nem arról van szó h hű de rossz jegy a 4-es,de mikor csak ez az egy tantárgy és tavalyi dolog és pofára megy egyértelműen.....Vérlázító.Minek megy vki tanárnak ha ilyen?Tudhatta annó is h a kamaszoknál vannak dolgok amiket elkövetnek,mert kamaszok....

Mit tanácsoltok,szóljak neki v az oszifőnek h fejezze be és próbáljon már leplet húzni rá??(ált.isk-ról van szó)

Köszi a válaszokat.


2012. dec. 3. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazgatoval es osztalyfonokkel beszelj egybol.
2012. dec. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Már az furcsa, hogy a diák akkor felel, amikor szeretne. Miért is? Minden órára készülni kellene...
2012. dec. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Andizsuzsi ***** válasza:
37%
Előzővel egyetértek. Ha ötös akar lenni, akkor bármikor tudnia kell az anyagot. Gondolom, ha 10 db pirospont egy ötös, az mindenkinek így van, nem csak a te gyerekednek, tehát nem őt bünteti. Azt nem értem, hogy mivel akadályozza, hogy ötös legyen a gyerek? Ha ötösre felel (nem akkor, amikor éppen tanult, hanem amikor felszólítják), és ötös dolgozatokat ír, akkor nyilván ötös lesz. Ezt az akkor felel, amikor akar dolgot nem is értem. Az én gyerekeim iskolájában max. a kettesért lehetett akkor felelni, ha a gyerek jelezte, hogy most készült annyit, hogy sikerüljön.
2012. dec. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ennek nem sok köze van a pofára osztályozáshoz. Ne szólj senkinek, a gyerek meg tanuljon rendszeresen. Ha mindenki akkor felelne, amikor akarna mindenki kitűnő lenne.
2012. dec. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
32%

:D:D Ahelyett, hogy örülnél, hogy csak ennyi lett az ellenőrző átírásából, nem pedig magánokirat-hamisítás. Mert az bizony az.


Igen emlékszem, baromi jó trükk, hogy gyorsan betanulsz egy leckét, jelentkezel, felelsz 5-ösre, és akkor békén hagy a tanár, amíg körbe nem ér mindenkin. Csak ez legtöbbnél nem működött, ők sem hülyék.


Tipikus példája a jelenkori "a tanár a hibás mindenért" esetnek.

2012. dec. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
No hogy akkor tisztázzuk.....A gyerekem hol jeles hol kitűnő eredménnyel zárja az éveket.Ebből kifolyólag aztán ebből is folyamatosan tanul ha kérik ha nem.Amikor elkezdődik az óra,mindig felteszi a tanár azt a kérdést h van-e önként jelentkező???ekkor szokott jelentkezni,amit most már nem ad meg neki mint lehetőséget.A felelete ami eddig sikerült,bizony az osztály által is egyértelműen a jobb jegyet érdemelte volna.A szorgalmi pedig azért van így,mert egy gyerek sem visz szorgalmit.....max 1-2 hébe-hóba,tehát jelentősége értelemszerűen csak a gyerekemnél van.Jelenleg azt csinálja h minden órára tanul,sőt fel is mondja rendszerint,még mielőtt itt levennétek a fejem...h az én gyerekem is tanuljon,hát meg is teszi,ezt mutatja az eredménye.Kértem h ne is jelentkezzen ha kérdik h ki akar felelni és szorgalmit se vigyen,mert felesleges.Mint írtam itt nem a jegy hanem az eljárás nem tetszik,és nem szeretném h a tanár azt higgye h ő bármit megtehet bármelyik gyerekkel,mert a szülő úgy is dolgozik és tojik az ilyenre.
2012. dec. 3. 22:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!