Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért mennek sokan büfé-ruhatá...

Miért mennek sokan büfé-ruhatár szakra?

Figyelt kérdés
2012. nov. 25. 20:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
78%

"beszámolót kell róla írnom,nekem a büfé szakot a bölcsész szakok,főleg az ilyen kulturológia és társai"


Japán tolmácsként majd' egy milliót keresek, rohadt nagy büfézés volt bölcsésznek menni.

2012. nov. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
92%

Mert ha mindenki mérnök, orvos, jogász stb. lenne, akkor nem lenne, aki pl. megtanítja a fenti szakmák képviselőit írni-olvasni. Vagy aki kiállítások szervezésével, rendezésével foglalkozik. Vagy aki kutatja a néprajzot, művészettörténetet.


Másrészt meg: mivel központilag kinyírták a szakképzési rendszert és óriási a káosz az oktatásban, sokan egyszerűen nem jutnak el ahhoz a "praktikus" szakmához, ami megfelelne a hajlamaiknak, képességeiknek vagy érdeklődésüknek.


Amúgy én pl. mérnök vagyok, mert ez érdekel. De ha őket meg a néprajz-könyvtár szak érdekli, akkor most pofozzuk oda őket informatikusnak??? Hadd legyen belőlük tehetségtelen, sikertelen, béna informatikus, akkor aztán sokkal hasznosabb tagjai a társadalomnak, mint hogyha zseniális néprajzosok lesznek. Igen, néha irigylem őket, amiért viszonylag könnyen el lehet végezni az általuk választott szakot, és közben tudnak bulizni, élni... Ahova jártam, a sz.rt is kinyomták belőlünk, de ez bizony az én problémám, én választottam ezt a szakot, és el is végeztem.

2012. nov. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
36%
Megmondom, miért. Mert időhúzásnak kiváló. Évekig lehet bulizgatós életmódot folytatni, romkocsmázni. Testközelből ismerem ezt.
2012. nov. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 tetro ***** válasza:
74%

Én jártam két évig közgázra, egy évet jogra. Aztán fotózni tanultam egy-két évig. Jelenleg rosszabb hónapokban is azért havi 1millió fölött keresek. És közben bejárok bölcsész szakra nappali tagozaton. Mondhatod, hogy büfézek, de közben vizsgaidőszakban több ezer oldalt két átrágnom, munkámat meg szeretem ami most van, ha soha nem lenne más azt se bánnám, és ilyen keresettel is kiegyezek. Hogy mit kezdek majd a diplomámmal? Gőzöm sincs, de hogy nálad sokkal műveltebb leszek az biztos, és ennek hála nem lesz annyira beszűkülve a világképem, hogy csak azt tartsam valamire, aki közgázt tanul pl...

Egy dolgot viszont már most tudok. Ha te egy esszéhez a gyakorikérdéseken kezdesz hozzá, akkor nincs helyed a felsőoktatásban legalsóbb bugyrában sem... :D

2012. nov. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
91%

Lehet, hogy nem minden bölcsész ruhatár-pénztár szak, de elgondolkodtató, hogy tényleg azokat kell-e állami pénzen taníttatni, akiknek kommunikáció és médiatudomány szakon az adja a félévi jegyüket, hogy tudnak-e 1000 lájkot összegyűjteni, meg azon panaszkodik, hogy olyan nehéz szavak vannak a zh-jában, mint a "lineáris függvény". Ez általános iskola hatodik osztályos tananyag.

Ráadásul sokan csak azért mennek "igazgatásszervezés" meg "turizmus-vendéglátás" szakra, mert nincs jobb ötletük, semmiben sem igazán jók, de diploma az kell. És ők veszik el a pénzt azoktól, akiknek tényleg kellene. Talán nem a jogi egyetemen kellene csak költségtérítéses képzést indítani, hanem az ilyen álszakokon, és máris több pénz jutna oda, ahol minőségi oktatás folyik.

2012. nov. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!