Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem a mai világban nélkülö...

Egyetem a mai világban nélkülözhetetlen?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok,szüleim tanárok ezért elvárják hogy nagyon jól tanuljak,és menjek egyetemre, ez eddig rendben is lenne,csakhogy 9.év végén 3,1 voltam, az általános 4,6-hoz képest ez egy sz@r. Én nem mennék egyetemre,sokkal inkább lennék valamilyen járművezető (villamos,busz,metró,stb...). Ezekhez pedig elég egy érettségi. Itt van a nyár,és azzal telik hogy napi 1-2 órát matekoznom kell,és ebből nagyon hamar elegem lesz. Őszintén szólva letudnám az érettségit és gyűjtenék pénzt buszjogsira. Ez így hülyeség? Mindenképp kell az egyetem?
2012. aug. 11. 17:22
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Látom valaki nagyon lepontoz itt mindenkit...
2012. aug. 11. 18:13
 12/19 anonim ***** válasza:

Valamilyen szakma legalább KELL a mai világban, ha nem is diploma.

Lehet az akár ingyenes OKJ-val szerzett, vagy bármi, de legyen, mert sosem tudhatod, hogy mikor lesz rá szükséged.

2012. aug. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem szükséges a diploma de ez még nálad úgyis mint írták változhat, hogy mit szeretnél csinálni. Azt azért én pl. nem tudnám megcsinálni amit egy bkv-s melós, hogy egész nap x-y, y-x között mászkál és folyton ugyan ott megáll...iszonyat monoton lehet és nem is keresik halálra magukat.

Amit előttem írtak az mind igaz, lehet, hogy ha van hozzá érzéked és szerencséd milliárdos lehetsz 2 általánossal de ez ...azért nem gyakori és ez emberfüggő, már a diploma pl. én ha gazdag lennék se hagynám ott az egyetemet mert azt tanulom amit szeretek és talán még haszna is lesz a diplomámnak.

Szóval még van időd gondolkozz mit akarsz, de úgy tervezz, hogy jól meg tudj élni és ha végül valamilyen oknál fogva egyetemre mennél ne büfé szakot válassz, mert abból szerzik az előttem is páran kommentelők a statisztikát a segélyt igénylő diplomásokról :D

2012. aug. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Valami végzettség kell, egy sima érettségi semmire sem elég. Valamihez kell, hogy érts mert ha semmihez nem értesz max betanított munkás lehet. Hosszú távon igen is megéri tanulni.
2012. aug. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Erre az oldalon miért csak egy véleményt lehet olvasni? Sose értettem, ezek szerint bizonyos látogatók száma sokkal nagyobb itt.

Igazából ebben a dologban nincs abszolút igazság, sőt alapvetően a világban is nagyon kevés ilyen van, erre majd rájössz.

Jelen esetben VALÓSZÍNŰSÉGRŐL beszélünk. Az a megállapítás hamis, hogy csak diplomával lehetsz sikeres. És az is hamis, hogy diplomával csak állástalan leszel.

Diplomásként nagyobb esélyed van arra, hogy sikeresebb legyél. Diplomásként nagyobb esélyed van arra, hogy munkát találj. És ezek tények, hivatalos statisztikák bizonyítják. (Akit érdekel: eplya.hu; ksh stb.)

Diploma nélkül IS lehetsz sikeres, habár erre kevesebb az esély.

De hogy hogyan jutottunk erre a következtetésre. A diplomások fizetése nagyságrenddel magasabb. Persze ez nem zárja ki azt, hogy érettségivel ne tudnál kitalálni valami jó vállalkozást. Sőt az sem zárja ki, hogy szakácsként nem lehetnél jó a szakmában, amivel több pénzt kereshetnél. Ez igazából rajtad múlik, hogy miben látod meg a lehetőséget. Kivételek mindenhol vannak, találni diplomás munkanélkülit is, csak sokkal kevesebbet (a középfokú végzettségűekhez képest.

Példa: Pont most olvastam, hogy a régebben BKV ellenőrnek gyakorlatilag bárki elmehetett, 8 általánossal felvettek. Most már csak a középfokúakat veszik fel.

Nem a diploma tesz többé, naggyá, hanem te magad. Ha valaki el tud végezni egy egyetemet, főiskolát, arra joggal lehet mondani, hogy jobb képességű, van kitartása stb.


Ha buszozni akarsz, akkor tedd azt. De előtte tájékozódj, hogy mennyire keresett manapság egy buszvezető.

A közvetlen környezetemben rengeteg szakmunkás van, akik egytől egyik, kivétel nélkül azt mondták, hogy bár tovább tanultak volna...

2012. aug. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nekem van szakmunkás végzettségem és idén végzek egyetemen is. Az károdra nem válik, ha tanulsz az biztos.
2012. aug. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nem nélkülözhetetlen, egyre több a diplomás munkanélküliek, vagy gyárban robotolók száma. Egy jól megválasztott szakmával többre mehetsz, manapság nagy szükség van a szakmunkásokra is.


Meg ha téged ez tenne boldoggá, akkor tedd ezt. A szüleiddel tisztázni kellene, hogy te nem arra vágysz, amire ők. Ha nem akarsz továbbtanulni nem kell. Fölösleges is lenne, hiszen ha nem érdekel az egész, aligha fejeznéd be.

17/L

2012. aug. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ezt így nem lehet leírni, hogy sok a munkanélküli diplomás mert pl. több a szakmunkás/középfokú képzettségű munkanélküli.

Az a lényeg, hogy egyrészt követni kell azt mit szeretnél csinálni hisz több mint valószínű, hogy sokáig azt fogod csinálni. Második ám bár ugyan olyan fontos, hogy azért legyen a dolognak köze ahhoz amit szeretnél csinálni, de ugyan úgy hülyeség elmenni egy olyan szakmát tanulni amivel nehéz elhelyezkedni mint a hasonló diplomák. Mindkét lehetőségben rejlik olyan variációk amikkel pénzt is lehet keresni és még szeretheted is :D

2012. aug. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Előző vagyok kicsit belezavarodtam mert megzavartak...nos amit írni akartam második szempontnak, hogy ugyan szeretni kell amit csinálsz de ha nehéz/lehetetlen vele elhelyezkedni értelmetlen belefogni mert csak szívni fogsz, szal keresni is lehessen azzal amit csinálsz.
2012. aug. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!