Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem a mai világban nélkülö...

Egyetem a mai világban nélkülözhetetlen?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok,szüleim tanárok ezért elvárják hogy nagyon jól tanuljak,és menjek egyetemre, ez eddig rendben is lenne,csakhogy 9.év végén 3,1 voltam, az általános 4,6-hoz képest ez egy sz@r. Én nem mennék egyetemre,sokkal inkább lennék valamilyen járművezető (villamos,busz,metró,stb...). Ezekhez pedig elég egy érettségi. Itt van a nyár,és azzal telik hogy napi 1-2 órát matekoznom kell,és ebből nagyon hamar elegem lesz. Őszintén szólva letudnám az érettségit és gyűjtenék pénzt buszjogsira. Ez így hülyeség? Mindenképp kell az egyetem?
2012. aug. 11. 17:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
56%
szerinted az miről árulkodik h több diplomások jelentkeznek utcaseprőnek???
2012. aug. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
50%
Szüleid el vannak tévedve, de nagyon. NEM kell diploma ahhoz, hogy sikeres legyél. Csak kurázsi, ami vagy van, vagy nincs és NEM a tanulmányi átlagodtól függ.
2012. aug. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
56%

Közalkalmazottként elmondom elég sűrűn előfordul, hogy az egyetemet végzettek szociális segélyt igényelnek.

Szerintem ez mindent elmond:(

2012. aug. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
39%

Otthon nem árt tisztázni, hogy kinek is van szüksége diplomára!! A szüleidnek, vagy neked? Én nem tudtam befejezni a főiskolát, de egy pillanatra sem bántam meg. Jó szakmám van, elhelyezkedtem és nyomom a melót pont annyiért, vagy többért, mint egy diplomás akárki.


Ahogy feljebb írták, kurázsi kell, némi szerencsével és kész.

2012. aug. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
63%

És még 1 példa... Szobafestő végzettségem van csak, egy másik festő brigádban a gépészmérnök végzettségű srác (!) segédmunkás !


Buszsofőrhöz annyit tudok hozzáfűzni, hogy ahhoz kell először B, majd E kategória és utána a D ( ez a busz). Úgyhogy ez sem megy olyan egyszerűen :)

2012. aug. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
49%

az nem jelent semmit, hogy 9. végén 3,1 voltál...amikor én voltam 9.-es nekem is 3 egész alatt volt az átlagom és lás csodát 4.-ben jeles lettem az 4,9 -es átlagot jelent...hogy miért? mert tanultam, nem olyan sokat, de nem akartam megint 3 egészes átlagot. szóval ez neked is menne, nem muszáj mindig a kicsivel beérni.


amúgy még fiatal van előtted van még 3 év..szóval addig biztos változni fog az érdeklődési köröd...szerintem ráérsz ezen később gondolkodni, hogy mi szeretnél lenni...


de erre a kérdésre, hogy az egyetem nélkülözhetetlen-e, nem lehet válaszolni, mindenkinek más a nélkülözhetetlen, de ha te tanári családból származol, nálatok fontos a diploma.

2012. aug. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt tudtam, BCDE kell, villamos meg a metró viszont csak tanfolyam,amit ha sikeresen elvégzek,ingyen van.
2012. aug. 11. 17:39
 8/19 anonim ***** válasza:
49%

Kettes:

Azért azt nem mondanám,hogy 6 általános elég ahhoz,hogy sikeres legyél.

Kérdező:nem kell egyetemet végezzél,ha nem akarsz.Bocs,hogy ezt mondom,de szerintem a szüleiddel van a probléma.Nekem a szövegből az jön le,hogy te megbízható vagy,szóval a szüleidnek rád kéne hagynia bizonyos dolgokat.Pl.a tanulást.Az a te dolgod,nem 10 éves vagy,hogy ne tudd elintézni egy magad. Ezt próbáld megbeszélni velük.Természetesen,ha nem jön be az,hogy a tanulás a te kezed,akkor közbeléphetnek,de az erőltetésnek sosincs jó vége.Úgy gondolom,hogy az egyetemtől is azért ment el a kedved,mert nem hagynak kibontakozni.Ez nagy hiba.Pedig az egyetem csuda jó dolog:)Most ne gondolkodj ezen,tanulj próbálj beszélni a szüleiddel,ha jól sejtem még úgyis van három éved,ne ess kétségbe.

2012. aug. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%
8.: akinek 6 általánosa van, nem rejtett zseni, hanem fogyatékos. Egy érettségiig a legbutább ember is el tud jutni.
2012. aug. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
60%

ma 17:44


Ugyan én nem a második vagyok, de ebben tévedsz. Ismerek nyolc osztályt végzett embert, aki saját kis brigádjával gyönyörűen újítanak fel lakásokat, házakat. Ő jól el tudja adni magát és tanulás nélkül csinál a felújításon belül mindent. Ez csak egy a sok közül.

2012. aug. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!