Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kémia feladatban segítenél?

Kémia feladatban segítenél?

Figyelt kérdés

A metán hőbontásához: 2CH4 -> C2H2 + 3H2 (Q=376,7 kJ/mol)

szükséges hőt a metán egy részének teljes elégetéséből fedezzük: CH4 + 2 O2 = CO2 + 2 H2O (Q=-803,1 kJ/mol)

Milyen térfogatarányban kell elégetni, illetve tőbontásnak alávetni a metánt, ha az égés során felszabaduló hőnek csak 40%-a fordítódik a metán acetilénné alakítására, és a hőbontás reakciójában a metánnak csak a fele alakul acetilénné (töbi nem vagy termékké alakul)?


Egyáltalán nem értem az egészet, pedig az összes reakcióhős példát megoldottam a Villányis könyvbe, de ehhez nincs megoldókulcs.


2012. márc. 13. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:
A zárójeles mondatot írd le újra!
2012. márc. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
a többi nem alakul át, vagy termékké alakul...
2012. márc. 14. 18:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Feltételezzük, hogy 100 mol metánunk van. Ebből x molt égetünk el. Az égés során felszabaduló hő mennyisége Q= 0,4 x 803,1 kJ

A hőbomlás során 100-x /2 mol metán alakul át acetilénné, ami (100-x) 376,7 kJ energiát igényel. Akét energia mennyiségének meg kell felelnie

0,4.803,1=(100-x) 376,7


X=51, vagyis 51 mol metánt égettek el


Remélem nem számoltam el!

2012. márc. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!