Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Menjek kollégiumba vagy...

Menjek kollégiumba vagy legyek bejárós?

Figyelt kérdés
Szeptembertől egyetemre járok, lakóhelyemtől kb 2 órányira. Igényeljek kollégiumot és lássam csak hétvégente a családomat vagy az a 2-2 óra naponta oda-vissza nem olyan megterhelő és legyek bejárós? Attól tartok, hogy nagyon leszívná az energiámat, hogy ennyit utazok, de legalább nem kéne koleszra költeni 10ezret. Ti mit csinálnátok?
2012. márc. 11. 11:33
1 2
 11/12 anonim válasza:

Szia! Én szolnoki vagyok és innen ingázok minden nap Pestre:) Nálam alkalmazkodási, társadalmi problémák vannak, én a koli szóba se jött, max az albérlet, de idegenekkel nem akartam összeköltözni:)

Nekem is kb. két óra háztól suliig az út. Hozzá lehet szokni, mondjuk én eléggé utazós, járkálós típus vagyok, nekem meg se kottyan:) A csoporttársak szokták furállni néha:)

Az első féléves tanulmányi átlagomon nem látszik meg, kb. olyan eredménnyel teljesítettem, mint akik a suli közelében laknak, amúgy néha jó, mert ha nem tudsz mit csinálni, akkor ott a tanulnivaló én azt szoktam olvasgatni, de az én útvonalamon már egy elég jó társaság verődött össze akikkel együtt utazok:) Ennek is van előnye és a kolinak is!:)

Ja és 8ra ne vegyél fel órákat!!!:D

20/L

2012. márc. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Hülyeség, hogy a koliban nem lehet aludni, tanulni, és nincs főtt kaja. Van főtt kaja, ha viszel otthonról, ha főzöl magadnak, ha rendelsz, ha befizetsz napi menüre, vagy be sem fizetsz. Úgyhogy csak a töketleneknek nincs főtt kaja a koliban. :)

Aludni is lehet, 3 koliban laktam eddig, és bőven tudtam aludni akár éjjel, akár napközben.

Tanulni nekem nem sokat kell, de vannak tanulószobák, ha zavar a szobatársad vagy bármi, de a szobában is bőven lehet tanulni. Lehet szervezni tanulócsoportokat is.

2012. márc. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!