Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miféle rosszaságot tegyek,...

Miféle rosszaságot tegyek, hogy anyáék elküldjenek kollégiumba? 15/L

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék kollégiumban élni, de anyáék nem nagyon hajlanak rá. Szóval minnél rosszabb akarok lenni, hogy végre elküldjenek koliba. Van valami ötletetek? Köszönöm! 15/L
2011. dec. 2. 14:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
középiskolás kollégiumot nem fogod élvezni, mindent megszabnak. jobb neked otthon, hidd el
2011. dec. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azzal amit tervezel, pont az ellenkező reakciót fogod elérni. Minél inkább azt mutatod, hogy rossz és felelőtlen vagy, annál inkább a közelükbe akarnak majd tudni.

Inkább mutasd meg milyen jól tanulsz, hogy felelősségteljes vagy, jó vagy, így van esélyed, hogy elengednek. Persze ehhez bizonyítani kell. Meg kell tudniuk bízni benned.


Szóval a rosszaság nem jó út!

2011. dec. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Középiskolás kollégium szörnyű, nálunk fél 5ig tanulószoba volt, utána fél 7ig kimenő, fél 10kor már villanyoltás és aludni kellet. Még egy filmet sem lehetett megnézni normálisan és alkalmazkodnom kellett másik 4 emberhez egy icipici szobában. Közös wc, közös zuhany és elég sok igénytelen fiatal van sajnos. Középsulis koleszról én még jókat nem hallottam, de lehet, hogy valahol jobb. Én 2 hónap után otthagytam, inkább buszoztam napi 2-3 órát.
2011. dec. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha rossz vagy = nevelő-otthonba küldenek

Ha jó vagy = mehetsz a koleszba, mert tudják, hogy akkor is jó vagy, ha ők nem ellenőrzik minden percedet

2011. dec. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy milyen. :) Azért szeretnék menni, hogy tanuljak, és persze barátkozni is szeretnék. :D
2011. dec. 2. 14:28
 6/12 anonim ***** válasza:

Nyilván szeretnének szem előtt tartani téged ezért nem küldenek koliba. Szerintem ha rossz leszel még inkább otthon akarnak majd tartani.

Ülj le velük normálisan és beszéld meg,hogy fél évre lehessél kolis és ha nem megy vagy bármi gond van (romlanak a jegyeid stb) akkor vissza mész haza. Kérd meg őket,hogy adjanak neked esélyt arra,hogy kicsit önállósodj.

2011. dec. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

figyi már, nagyon rossz a logikád...

ha rossz akarsz lenni akkor büntetést vársz, nem?

na de a szüleid nem hülyék, miért "büntetnének" olyasmivel, aminek kifejezetten örülnél? :D

pont, hogy kisangyalnak kell lenned, és bebizonyítani, hogy megérdemled.


(egyébként meg nem tudom miért rossz szerintetek egy középiskolai koli, és pl szerettem )

2011. dec. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
23%

Kedves 14,37-es!

Éppen azt akarjuk megmagyarázni a kérdezőnek, hogy ha koliba akar kerülni, akkor nem szabad rossznak lennie, hanem jónak. Tehát otthon ne csináljon semmi rosszaságot, mert azzal nem éri el a célját.

2011. dec. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
3 évig koleszos voltam ,azt ajánlom maradj inkább otthon, jobb az hidd el :)
2011. dec. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ilyen felfogással igaza van a szüleidnek, hogy nem akarnak koleszba engedni. Nagyon gyerekes lehetsz, ha szerinted a rosszaság miatt majd elküldenek egy olyan helyre, ahol csak magadra számíthatsz, és azt csinálsz, amit akarsz. Várj pár évet, komolyodj, utána beszélj a szüleiddel, hogy engedjenek el.
2011. dec. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!