Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Menjek kollégiumba vagy...

Menjek kollégiumba vagy legyek bejárós?

Figyelt kérdés
Szeptembertől egyetemre járok, lakóhelyemtől kb 2 órányira. Igényeljek kollégiumot és lássam csak hétvégente a családomat vagy az a 2-2 óra naponta oda-vissza nem olyan megterhelő és legyek bejárós? Attól tartok, hogy nagyon leszívná az energiámat, hogy ennyit utazok, de legalább nem kéne koleszra költeni 10ezret. Ti mit csinálnátok?
2012. márc. 11. 11:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az útiköltség sem lesz kevés, ráadásul szerintem napi 4 óra utazás nagyon sok, bár a vonaton lehet tanulni. Én nem vállalnám be, nagyon sok mindenből kimaradsz, programok, élmények, információáramlás...
2012. márc. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

bérletet ígyis úgyis megveszem mert olcsóbban jön ki a 90%os bérlet mintha minden hétvégén hazautaznék 50%ossal

hát igen, kimaradok sok mindenből az lehet :S én is jobban hajlok a koleszra

2012. márc. 11. 11:43
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
szerintem a kolesz árát elköltöd utazásra is
2012. márc. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

Életem legszebb éveit töltöttem koliban. Középiskolában is kolis voltam, egyetemen is. Soha vissza nem térő élmények helye. Aki nem volt kolis, az nagyon sokat vesztett. Természetes, hogy koliba mennélk a helyedben, és nem mászkálnék haza hetente, hanem minél ritkábban. Itt az ideje, hogy felnőj!


Két órányi akarsz bejárni?!


10 ezret sajnálsz a kolitól, de nem sajnálsz magatól egy rakás energiát? Amikor a többiek elmennek egy jót bulizni, akkor te csavarsz haza anyuhoz meg apuhoz, mint egy kisiskolás? Hogyan fogsz tudni leválni róluk? Hogyan lesznek barátaid? Hogyan lesznek párkapcsolataid? vagy csakis abban a kis körben tudod az életedet elképzelni, amiben most élsz? Akkor nagyon nem vagy való egytemre...


Amikor a többiek közös kolis programokban vesznek részt és jól elvannak a BARÁTI és KORTÁRS-kapcsolatokban, akkor te rohansz télben-hóban a buszhoz és fagyoskodsz hazáig?


Van még kérdés?

2012. márc. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%

KOLESZ!!

Én mindössze háromnegyedóra vonatútra lakom a sulitól, de eszem ágába nem lenne bejárósnak lenni. Imádom a koleszt, nem függök a szüleimtől, nem lógnak a nyakamon, azt csinálok amit akarok. Igényelj koleszt, sokkal jobb bulizni, programozni, mint a szüleink mellett csücsülni.

20L

2012. márc. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%

Szia,én koli ellenes vagyok.Ott nem lehet rendesen tanulni,nincs állandóan főtt étel,nem hagynak rendesen aludni,többen vagytok egy kisebb szobában..stb.

Bár az utazási idő tényleg sok.

2012. márc. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Szerintem ez már bőven olyan távolság, ahol nem kérdéses a dolog, egyértelműen nem lehet megoldani a napi szintű bejárást, bár ezt te még nem így látod. Lehet hogy lesznek olyan napjaid, ahol az első órád reggel 8kor kezdődik, vagy az utolsó este 8ig tart, óra után ZHkra kell majd tanulni, megterhelő lenne szerintem napi 4 órát utazni. Ráadásul bulizni is ritkán tudnál elmenni, kimaradnál a közösségi életből. Ha napközben van szüneted az órák között, nem fogsz tudni magaddal mit kezdeni, pedig néha jólesik visszamenni a koliba pihenni egy kicsit. Szerintem napi 4 óra utazás nélkül is elég kimerítő tud lenni az egyetem, úgyhogy ne sajnáld a pénzt kollégiumra.
2012. márc. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Inkább kolesz! Én "csak" 1-1 órát utaztam, azt sem bírtam ki hosszútávon. főként mikor volt egy órám reggel 7-kor, keltem 4 órakor, aztán az órák közt néha 3-4 órás szünetek voltak. Ja, és az ilyen kora reggeli órás napon volt, amikor az utolsó órám este 6-kor kezdődött. a prof jószívűségének köszönhetően jutottam haza, mivel az utolsó busz 18:30-kor indult. különben csak a 10 órás vonat marad és 11-re értem volna haza. úgy, hogy mint mondtam, 4-kor keltem.
2012. márc. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Koli.

Egyetemen össze-vissza lesz az órarended. Van hogy reggel 8-tól van órád, egész nap semmi és este 6-kor is van 2 órád. Na a bejárósnak az szívás, főleg télen.

2012. márc. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!!:)

3. - 22 éves vagyok amúgy, van párkapcsolatom, félig meddig a hétnek nála is lakom, szóval nem mindig szüleimhez "szaladnék haza" de elég nyomtékosítóan hatottak a válaszaitok, szóval lehetséges, hogy tényleg a kollégium mellett döntök:)

(amúgy az alapdiplomám megvan, mesterképzésre megyek azért vagy már 22)

2012. márc. 11. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!