Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha én szeretn...

Mit lehet tenni, ha én szeretnék menni egyetemre, de anya nem akar engedni, mert nem tudná fizetni?

Figyelt kérdés

Mindenkivel beszél róla, hogy mennyibe van az ő gyerekének 1 hónap, a legtöbbnek 15.000 ill volt egy akinek 30.000 volt a kollégium. Mondtam hogy ahová én akarok menni ott 9.000ft, mire azt mondta hogy ő annyit sem tudna küldeni nekem.

Mit tudnék csinálni? Minden nap buszozzak/vonatozzak (2óra) suliba majd?

Hiába mondtam, hogy elmennék dolgozni, mert az órarend engedné, nem érdekelte, mint ahogyan az sem, hogy a jövő évtől már nehéz lesz bekerülni egyetemre.

Nem akarok ebben a kisvárosban maradni, katasztrófa ami itt megy, semmire nincs lehetőség.

Mit tegyek?


2012. jan. 4. 12:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Napi 2x2 óra uttazás nem a világ vége. Én ugyanabban a városban lakok, ahova egyetemre járok, de mégis majdnem egy óra mire beérek a sok átszállás miatt. Bejárós ismerőseim általában másfél órát buszoznak reggelente.

A szálláson és kajánkívül nem sok kiadás van az egyetemek nagy részén. (viszont vannak olyan szakok, ahol súlyos ezresekbe kerülnek a jegyzetek, típikusan orvosi jegyzetek) A koliban lehet igényelni lakhatási támogatást.

Ha jól tanulsz és nem valami kamuszakra mész, akkor kaphatsz jó ösztöndíjat is, ami fedezi a kaját és a buszköltséget. Nem lehet fényesen megélni belőle, nem lehet esténként elmenni partizni, de éhezni sem fogsz.

Ha mégis az OKJ-s képzésre kerülsz, az sem rossz választás. Csak vigyázz, mit választasz.

2012. jan. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Csecsemő- és kisgyermeknevelő, gondozó szakra akarok menni.

Ha most nem megyek egyetemre, utána már nem fogok, nem akarok újra érettségizni.

Nem akarom hogy anya szervezze az életemet, de csak úgy nem tudok elmenni.

2012. jan. 4. 13:30
 13/16 anonim ***** válasza:
Nem egy egyetemsiat van, aki eltartja magát tanulás mellett. Nem lehetetlen!
2012. jan. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ha a kilenc ezer forintos kollégium drága, akkor mit gondoltok honnan lesz pénz a havi bérletre? Függetlenül attól, hogy sok-e az utazás vagy sem.


Én 86 kilométerről jártam fel Pestre fél évet, de olyan katasztrófa a közlekedés, hogy csak egy átszállással tudtam menni, és volt, hogy három órába telt. KRVA fárasztó és csak akkor tudsz tanulni, ha véletlen épp van ülőhely. És általában akkor mikor tényleg kellene tanulni útközben, pont nincs. Amúgy megnézném, hogy az ülések között állva mint a konzerv heringek, hogyan tanulnátok.


Ha hozzá adod az utazást, meg a bent eltöltött órákat, hétköznap, mire hazavergődsz, a hátad közepére sem fogod kivánni a tanulást, hétvégén meg örülnél neki, hogy nem kell ingáznod, lesz otthon is mit csinálni, gondolom anyád sem lesz tekintettel arra, hogy már tényleg tanulnod kéne, mert a házimunka, meg a segités stb. Én rengeteget rontottam a bejárós idő alatt.


Arról nem beszélve, hogy vedd még azt is hozzá, hogy a vidéki buszozás még abból a szempontból is egy rakás szar, hogy ritkán járnak általában, és hajlamosak, hol késni, hol előbb elmenni, és ha elmegy az orrod előtt, akkor bachatod lehet az aznapi szemináriumodat, amiből egész félévben csak kettőt-hármat lehet hiányozni.


Egyébként van diákhitel, szociális támogatás, ösztöndij, hétvégi diákmunka, nyári munka, amiből nem költesz és félre teszed az tanévre stb.

2012. jan. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ja és hozzátenném, hogy a három óra végállomástól végállomásig értendő, még be is kellett bkv-val menni az egyetemre magára, szóval sok a dolog.
2012. jan. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok. Ha nem akarsz újraérettségizni akkor továbbra is azt tanácsolom hogy jelentkezz főiskolára,arra a szakra amire szeretnél,halassz 1-2 félévet ami alatt elmész dolgozni és összeszedsz annyi pénzt hogy fedezni tudd a főiskolai kiadásokat.
2012. jan. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!