Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha én szeretn...

Mit lehet tenni, ha én szeretnék menni egyetemre, de anya nem akar engedni, mert nem tudná fizetni?

Figyelt kérdés

Mindenkivel beszél róla, hogy mennyibe van az ő gyerekének 1 hónap, a legtöbbnek 15.000 ill volt egy akinek 30.000 volt a kollégium. Mondtam hogy ahová én akarok menni ott 9.000ft, mire azt mondta hogy ő annyit sem tudna küldeni nekem.

Mit tudnék csinálni? Minden nap buszozzak/vonatozzak (2óra) suliba majd?

Hiába mondtam, hogy elmennék dolgozni, mert az órarend engedné, nem érdekelte, mint ahogyan az sem, hogy a jövő évtől már nehéz lesz bekerülni egyetemre.

Nem akarok ebben a kisvárosban maradni, katasztrófa ami itt megy, semmire nincs lehetőség.

Mit tegyek?


2012. jan. 4. 12:16
1 2
 1/16 bánomisén ***** válasza:
84%

Nagykorú vagy már, igaz? Akkor szervezheted magad az életed. Keress valami munkát, amiből tudod finanszírozni a kollégiumot és más kiadásaidat, aztán jelentkezz egyetemre. De fordítva is megteheted. Ha tanulni akarsz, tanulj csak.

Egyébként az a buszozás/vonatozás sem elviselhetetlen, bár kétségtelenül megterhelő, de 2 óra utazás alatt egy csomót lehet tanulni.

2012. jan. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószinű hogy el tudnál menni dolgozni. Èn bejárós vagyok (1 óra oda + 1 óra vissza),mindez havi 4300forint bérlet. Azért mondom hogy nem tudnál elmenni dolgozni mert valószínűleg egész nap óráid lesznek. Pl. Nekem minden nap úgy volt órám hogy 2óra 1-2lyukas és aztán 4óra,2lyukas stb. Ott voltam reggel 8tól 19:30ig. Ez már sajnos nem középiskola! Esetleg a 2. Félévben tudnál dolgozni ha szerencséd van és fel tudod úgy venni az órákat. A barátom albérletes,20000ft az albérlet+rezsi(10,15ezer körül) és még egész havi kaja magának,ha alig eszik 7-10 ezerbòl kijön egy hónapra. 2hetente jár haza szóval az 4800*2 (4800 forint ha egyszer hazamegy).ha koleszba mész az olcsóbb,nem kell rezsit fizetned de ugyan úgy haza kell menned és enned kell. Győrben egy ebéd 550 ft. ahol mi szoktunk enni. Sajnos ha nincs pénzetek és anyud nem tudja fizetni alaposan gondold át mi tévő legyél. Esetleg jelentkezz most,rögtön halassz 1félévet és menj el dolgozni. Nézd meg mennyi jön össze és h az fedezi e a költségeket.
2012. jan. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Még nem vagyok nagykorú, majd csak tavasszal, dolgozni csak érettségi után megyek, az már le van beszélve.

Nem lenne gondom a buszozással/vonatozással, csak valóban fárasztó, és korán is kell kelni, ha 8tól van óra, akkor 4-fél5kor kell kelni legkésőbb.

Köszi a választ!

2012. jan. 4. 12:39
 4/16 bánomisén ***** válasza:
Jelentkezz továbbtanulni, aztán, ha fölvesznek, a többit már hozzá tudod igazítani a sulihoz, ezek szerint nem megoldhatatlan. Ha meg, ne adja isten, nem vesznek föl, akkor úgyis dolgoznod kell, így jövőre, ha megint felvételizel, tudsz egy kicsit félretenni kollégiumra.
2012. jan. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a mostani elsőéveseknek milyen, menyi és hogy vannak óráik, azért mondtam, hogy el tudnék menni dolgozni.

A hazaúttal sem lenne gondom, 1400 ft oda-vissza az út.

2012. jan. 4. 12:44
 6/16 A kérdező kommentje:

Ha jövőre megyek, újra kell érettségiznem, mivel emelt és természettudományi tárgyból is kell érettségi.

Ha egyetemre nem megyek, akkor okj-s képzésre megyek, azt úgy akarná anya, hogy bejárok, ami kb 1,5 óra, szóval nincs messze pesttől.

2012. jan. 4. 12:49
 7/16 bánomisén ***** válasza:

"így akarná anya"

Anyukád fogja élni az életedet, vagy te? Olyan suliba menj, azt tanulj és úgy szervezd a dolgaid, hogy neked legyen jó, ne az anyukádnak. Ha OKJ-s képzésre akarsz menni, menj oda. De ne az anyukád kedvéért, hanem mert te akarsz odamenni.

2012. jan. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Én egyetemre akarok menni, viszont ha az mégsem jönne össze, akkor okj. Okj-n is van ugyanaz a szak, csak egy diploma mégiscsak diploma.
2012. jan. 4. 13:02
 9/16 anonim ***** válasza:
Ne anyukádra hallgass, hanem lassan felnőtt leszel, próbáld kitalálni egyedül mit tehetnél. Nekem anyám leszervezte az életemet, most öt év hátrányban vagyok, mert nem volt elég eszem, hogy ne azt csináljam, amit ő akar.
2012. jan. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 bánomisén ***** válasza:
OKJ után is mehetsz egyetemre, ha ez a vágyad.
2012. jan. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!