Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen egyetemre járni?

Milyen egyetemre járni?

Figyelt kérdés

Miben más mint egy közép iskola?

Milyen a társasági élet? Milyen az órarended?

Ha jársz egyetemre akkor szereted is? Lehet mellette dolgozni?


2012. jan. 3. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Eléggé más mint egy középiskola.Felnőtt emberek járnak ide és sokkal jobb a légkör mint a középiskolákban.Én szeretek egyetemre járni.És nem dolgozom mellett azért mert akkor nem tudnék rendesen tanulni , meg a szüleim sem támogatnák az ötletet.
2012. jan. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én most kezdtem el szeptemberben. Az elején nagyon furcsa, de hamar meg lehet szokni. A társaság nagyon jó, a gólyatábort nem érdemes kihagyni:) Az órarend meg tűrhetős, van, hogy 1-2 nap húzós, de ki lehet bírni. Viszont tanulni is kell rendesen, én néha úgy érzem magam, mint érettségi előtt:D Munkáról még nem tudok nyilatkozni, előbb le akarom tudni az első évet:)
2012. jan. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan szájbarágósak a tanárok, mint középiskolában. Mindent magadnak kell elintézned. Ha nem voltál bent órán, nem fogadnak el igazolást, 3 hiányzás után letiltás, magyarul nem mehetsz vizsgázni... Szóval fel kell nőni.

Viszont a társaság tényleg jobb, nincs irigykedés meg kibeszélés, igazi barátokat lehet találni.

én nem voltam gólyatáborban, de így is sikerült gyorsan beilleszkedni, pedig nem vagyok az a könnyen oldódó típus.

Én nem dolgoztam suli mellett, mert bejárós voltam (oda majdnem 2 óra, haza majdnem 2 óra), emellett nem volt időm, energiám gyakran még tanulni sem, pedig azt azért kell... Bár nem kell attól félni, hogy feleltet a tanár, vagy röpdoga lesz, a félév elején megmondják, hogy miből mikor lesz zh (dolgozat) és arra kell készülni, de azért nem szabad a tanulást az utolsó pillanatra hagyni, mert gyakran annyit kell tanulni (vagy még többet), mint érettségire, ahogy előttem is írták. Órarendet mi magunknak rakjuk össze, szóval nagyjából lehet vele játszani, hogy mondjuk ne kelljen 8-ra menni egyik nap sem, vagy úgy csinálni, hogy a péntek szabad legyen, bár az ilyen dolgok nem mindig jönnek össze, általában örül az ember, ha minden óráját úgy fel tudja venni, hogy ne ütközzenek, vagy ne legyen minden nap lyukasórája vagy ne legyen ben este 7-ig. (nekem olyan is volt, hogy volt reggel 2 órám, utána meg 5-től a következő, persze hazamenni nem tudtam közben, így gyakorlatilag az egész napom el volt cseszve, bár ha tanulni kell, akkor jó volt ez a kényszerű szabadidő)

Minden összevéve én szerettem egyetemista lenni, vagyis még hivatalosan az vagyok, de már nincs órám, csak szakdogát írok, így nem nagyon járok be a suliba.

2012. jan. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!