Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá magam a...

Hogyan vegyem rá magam a tanulásra?

Figyelt kérdés
Az a bajom, hogy ami nem érdekel azt egyszerűen nem tudom megtanulni. Mindig azt mondogatom magamnak, hogy majd később, majd holnap, majd legközelebb, de már alig van idő..Jövő héten érettségizek és csak két tételt tudok a 30-ból (kb 90%-os szóbeli kellene az ötöshöz) :-( És hiába kezdem el tanulni, öt perc után ránézek a gépre, vagy érzem a kaja illatát, máris máshol jár az eszem. Szóval a halogatással van szerintem a legnagyobb baj, és fogalmam sincs hogy mit tegyek. A másik meg, hogy egy rohadt kidolgozott informatika tételsort sem találok a neten, csak nagyon amatőr munkákat. Kérlek segitsetek!
2011. jún. 15. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
A tételt neked kell kidolgozni, nem értettem sose, h lehet az interneten talált szarokból tanulni.. Amúgy meg, kapcsold ki a gépet, egyél-igyál és állj neki. Ha megtanultál 1-et, húzd ki a listából. Oszd be az időd, hogy mondjuk este 7-ig megtanulsz 10 tételt, aztán utána nézed a tv-t, vagy akármi. Akár szüneteket is rakhatsz bele, mikor megnézed írt-e vki vmint facebookra meg ilyesmi, aztán megint mész tanulni
2011. jún. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az interneten nagyon sok normális tétel van, csak éppen nem ebből a tantárgyból.

Irtam, hogy hiába kapcsolom ki a gépet, hiába lazitok előtte, nem megy :S

Facebookot nem használok, gépen hireket olvasok és játszok.

2011. jún. 15. 13:05
 3/4 anonim ***** válasza:
hát akkor nem tudom. Nekem ez segített, h kikapcsoltam és csak néha pihenő időben jövök fel ide
2011. jún. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is pont ugyanez a bajom! Holnap érettségizek, és még hátravan 14 töri tétel(25-ből) amit át kéne néznem, plusz a régebben átnézetteket sem lenne rossz előszedni. Az a baj, hogy nincs hajtóerőm, ha annyira muszáj lenne már rég megtanultam volna. A lelkiismeret nem bánt, pedig kellene. Szerintem amint megérzed az érettségi közeledtét bele fogsz húzni! :)
2011. jún. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!