Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá magam a...

Hogyan vegyem rá magam a tanulásra?

Figyelt kérdés

Informatikából szóbelizem kedden,és még elég sok tétel hátra van.De hiába ülök le tanulni,olvasom,olvasom,már 15 perce olvasom,és nem ragad meg semmi.Már csak 1 napom van rá,plusz még ma,hogy tanuljak,de annyira nincs hozzá se kedvem,se energiám,és egyáltalán nem is érdekel az anyag,de muszáj lesz megtanulni.

Adnátok tippeket,hogyan vegyem rá magam a tanulásra?Igazából annyira nem sok az anyag,20 tétel van,abból már tudom a felét mondjuk,nagyából,csak elmondani nehézkes.


2011. jún. 12. 17:52
 1/5 anonim válasza:

Én inkább a tételek elejénél voltam úgy a dologgal,hogy "nincs kedvem hozzá"...a végénél már egy kicsit azért beijedtem h még van hátra egy pár tétel úgyh gőzerővel kezdtem neki....ja,és talán úgy még könnyebb lenne ha lenne valami motivációd(gondolj ki vmit amivel megjutalmazod magad utána,amiért megéri megcsinálni ;) )

és már nincs hátra sok időd...ezek szerint....úgyhogy minél előbb vágj bele!!:)sok sikert!!:))

2011. jún. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Középszint?

Én arra megyek, és javaslom, hogy nézd át az ilyen baromságokat, hogy "információ technológia fejlődése", "könyvtárak" meg minden olyan, amelyik nem jön magától. A többit improvizáld majd ott :D

2011. jún. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is infobol szóbelizem:) Ne tanulj. Nézz meg egy filmet,egyél pizzát menj ki a szabadba. Aztán egy két óra mulva igyál valami és ülj le az asztalhoz. Kapcsold ki a gépet mindent tegyél el az útból és tessék nekiállni. Egy tétel után megint lazits csinálj akármit. És még ma próbáld a legtöbbet. Ráalszol,aztán holnap mikor megint megtanulod sokkal jobb lesz:D Én már tudom őket bár nálunk órán is dolgoztunk vele.
2011. jún. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A motiváció a legfontosabb. Nekem mindig volt valami motivációm, hogy megtanuljam a vizsgára az anyagot.

Neked is kell, hogy legyen valami ami motivál...

2011. jún. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kihúzod a géped tápkábelét, akkor máris jobban tanulsz. :D


Viccen kívül, azért tételek közt is érdemes 20 perc pihenőt tartani. Gép azért ne legyen a közelben.


Ha optimisták vagyunk, akkor így járhatsz : [link]

2011. jún. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!