Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek jól döntöttem?

Szerintetek jól döntöttem?

Figyelt kérdés
Anglisztikára jelentkeztem Egerbe és Debrecenbe (még lehet változtatok sorrendet) Nagyon szeretem az angol nyelvet, történelmet,irodalmat. az angolon kívül van német középfokú nyelvvizsgám, de szeretnék még más nyelveket is tanulni. Szóval igazából engem ez az ami érdekel és úgy érzem el tudnám végezni. Csak mostanában annyi olyat olvastam, hogy ha van egy jó nyelvtudásom akkor felesleges anglisztikára járni. Szerintetek? Jah és egyébként szeretnék valami tolmács/tanár/fordító kiadóknél/idegenvezető lenni. Szóval ilyesmikre gondolok.
2011. jún. 11. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jól döntöttél, de második nyelvnek érdemes lenne valami olyat tanulni, ami nem "tucat". Minden harmadik ember anglisztikára jár, és minden második komm.médiára, de kevesen beszélnek pl. törökül, horvátul, portugálul. Ezek most elég keresett nyelvek.
2011. jún. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
spanyolt szeretnék még tanulni. de amúgy nemhiszem hogy minden 3. ember anglisztikára jár, mert a rádióban hallottam, hogy idén pl minden 3. ember valamilyen gazdasági szakot jelölt meg.
2011. jún. 11. 11:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Az első hozzászóló úgy értette, hogy nagyon sokan járnak anglisztikára :) szerintem is válassz mellé olyan szakot, ami nem tömeg, különben nem fogsz tudni elhelyezkedni :(
2011. jún. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
jó:) é meg csak azért gondoltam, mert annyira rengetegen nem járnak anglisztikára. Legalábbis én úgy tudom hogy nem annyira tartozik a divatszakokhoz. amúgy angol mellé legszivesebben a spanyolt választanám, vagy valamilyen más nyelvet de ezt csak akkor tehetném meg ha érettségiztem volna belőle. úgyhogy szerintem töri lesz. vagy más ötlet?
2011. jún. 11. 13:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Vannak olyan nyelvszakok (lengyel, szlovén, orosz, ukrán, török, héber,kínai, koreai), amiket a nulláról kezdenek, tehát nem kell hozzá alaptudás mint az angolhoz, némethez.
2011. jún. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nézz meg egy álláshirdetést! a szláv nyelveket keresik mindenhol..
2011. jún. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!