Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi pontozás avagy a...

Kryy kérdése:

Érettségi pontozás avagy a duplázás számítása? . Tehát, jövőre fogok érettségizni és természetesen minél több pontot szeretnék elérni . Mivel a jegyeim nem a legjobbak és a magyarhoz analfabéta vagyok ezért úgy döntöttem hogy duplázni szeretnék .

Figyelt kérdés

Hallottam olyat is hogy mivel nekem csak az angol fog számítani és a német nem ezért nem kapom meg a német emelt szintűért a pontot ? Hogy működik ez ? És ha így van akkor lehet érdemes lesz inkább matekot és törit duplá

Ezeket lesznek a céljaim : -Angol emelt (93%, holnapután fogok szóbelizni ) -Német emelt (egy 80% fölött sikerülni fog remélem) -Matek közép (90% felett szeretnék) Így lesz 2 nyelvvizsgám is angolból és németből is . The question is : mennyi pont ez olyan helyen ahol matek és angol vagy német vagy töri fog számítani?znom ? vagy már nem is tudom , annyira bonyolult S:

A BCE-GTK ra szeretnék bejutni és vagy valami hasonló szakra ezért minimum 450-460 ( az új rendszerbe nem tudom hogy ez mennyi pontot jelent ) kéne elérnem .


2011. jún. 5. 22:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

csak abból kapod meg a pluszpontot az emeltért, ami felvételi tárgy és pontot számolnak belőle.

És egy nyelvért két jogcímen nem kaphatsz pontot.

2011. jún. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

[link]

Belököd az adatokat és kiszámolja.

2011. jún. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

ha a matekot 90%ra megírod, akkor:

angol - 93 (+ 40 plusz pont)

matek - hasamra ütök: 90

ezeket duplázod: 366

a nyelvvizsgák közül csak az egyik ér plussz pontot, kb 28at vagy mennyit.

ez így 434.

ajánlom, hogy tegyél le egy felsőfokú nyelvvizsgát németből, próbáld meg, nem olyan nehéz, mint hiszed. 1-2-3 hónap nyelvtanár, és simán megy az, ha tényleg készülsz rá. najó, nem megy annyira simán, mert nem kell a sültgalambot várni, de nem egy elérhetetlen cél. és a matekból csináld meg az összes eddigi érettségit majd, nézegesd, foglalkozz vele sokat, és akkor jó pontjaid lesznek. nekem így lett 98%os.

sok sikert!

//jelenlegi érettségiző, boldog leendő BCE-GTKs :D//

2011. jún. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

434 ponttal nem vesznek fel :S:S

milyen pluszt adna nekem a német felsőfokú ( én az angol felsőfokún gondolkoztam)

2011. jún. 5. 23:32
 5/13 anonim ***** válasza:
A pont számítás módját majd fenn határozzák meg. Mindkétféleképpen kiszámolják az adott szakra a pontjaidat és a magasabbat fogják figyelembe venni.
2011. jún. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
ha angolból emeltezel és azért kapsz plusz pontot, akkor angol felsőfokúért nem kaphatsz plusz pontot. ezért ajánlom a németet. ha angolból erősebb vagy, akkor jó százalékot érsz el emelten, németből meg csak 60% kell. persze nem sétagalopp, de BCE-GTK-ra nem egyszerű bejutni.
2011. jún. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

ha angolból emeltezel és azért kapsz plusz pontot, akkor angol felsőfokúért is kaphatsz plusz pontot. ha az angol jobban megy mint a német, akkor tehát angolból menj felsőfokúzni. itt a bizonyíték:

[link]

2011. jún. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

utolsónak:

Nem olvastam végig, amit a cikk ír. De én azt vettem ki belőle, hogy ha pl Anglisztikára mész, akkor számít az angolból szerzett többletpont (esetleg ha angol nyelven tanulsz az egytemen?)

2011. jún. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

hmm ... De ha nekem az angol meg a matek fog számítani és azt mondtad hogy az angolért nem kaphatok akkor több extra pontot akkor h-h az angol felsőfokú mégis számítana ? :S Vagy én értelmeztem félre ?

A német felsőfokút meg tudnám csinálni ha nagyon rászánom magam , most így hogy angol érettségim van és jövőév elején német közép szintűt és tesi közép szintűt megcsinálom heti 13 órával van kevesebbem szóval lenne rá időm tanulni :)

2011. jún. 7. 08:23
 10/13 anonim ***** válasza:
"azt mondtad hogy az angolért nem kaphatok akkor több extra pontot akkor h-h az angol felsőfokú mégis számítana ?" Én azt mondtam, hogy kaphatsz az angolért több extra pontot. A másik válaszoló mondta, hogy nem kaphatsz. A felvi pontszámlálója, ami a legmegbízhatóbb, még nincs frissítve március óta, úgyhogy ha van még időd, akkor várj, hátha frissítik, és nézd meg ott. Ha a németet csinálod, azt biztos beszámítják, ha az angolt, akkor nemtom. Csináld meg a németet, akkor legalább több jobban megy majd a munka (már ha nemzetközi gazdálkodásra mész).
2011. jún. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!