Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak szerintem rohadt nagy...

Csak szerintem rohadt nagy kicseszés ez az egész?

Figyelt kérdés

A magyar oktatási rendszerben szerintem sürgősen változásokat kellene hozni. Számomra nagyon idegesítő az, hogy még egy normális, átlagdiák néha vért izzadva készül az érettségire valamint a nyelvvizsgákra, addig a diszlexiások valamint a diszgráfiások egy vállrándítással elintézik az egészet, mondván, hogy nekik írásbeli úgysincs, pár tételt meg majdcsak megtanulnak valahogy.. Meg ugye a +40 pont, amit abszolút igazságtalannak tartok. Miért van az, hogy ők kapnak csak úgy 40 pontot, mi meg ha ugyanannyi többletpontot szeretnénk, akkor 2 nyelvvizsgát is kell tenni..

A diszesek (még ha be is kerülnek egyetemre, fősulira vagy ilyesmi) tuti nem fogják bírni, nem értem mire ez a nagy kivételezés velük??

Mi meg szívjunk, tanuljunk éjjel-nappal a jó érettségiért meg a nyelvvizsgákért? Ők meg majd röhögnek a markukba és nevetve csinálják végig az egész érettségit..

Nem értem miért van ez. Ez csak számomra idegtépő? :S


2011. jan. 25. 16:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Engem nem zavart, mérnökszakra jelentkeztem, úgyhogy a diszesek hálistennek nem jelentettek konkurenciát.
2011. jan. 26. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Én diszlexiás voltam /vagyok... fogalmam sincs, de egy biztos, h én semmilyen felmentést sem kértem semmi alól, mindent ugyanúgy csinálok mint bárki más ...

Kétnyelvű suliba járok... mindenki azzal jön aki diszlexiás nem tud megtanulni idegennyelveenek , az hogy lehet, hogy nekem sikerült angolul és oroszul?! Márciusban megyek nyelvvizsgázni...ennyit erről, h akinek papírja van arról, h beteg már semmit sem kell kezdenie magával...

amúgy meg a legdurvább, h pl oroszban cirill betűk vannak , tehát ... elvileg még egy "egészségesebbnek" is nehezebb ezt megtanulni

Szóval úgy gondolom , h nem kell ennyire általánosítani, és lenézni azt akivel nem minden oks... és nem MÁSSAL foglalkozni, hanem magaddal, hogy minél jobb érettségit tudj írni, mert azért mert itt idegeskedsz, nem fogod megtanulni a tételeket...Ha bejutottál egyetemre úgyis kb l.szarod, h mivan a többiekkel, most is tedd azt :)

Sok sikert mindenkinek az érettségihez :)

2011. febr. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
na köszönöm,ezen most röhögtem egy sort! én diszlexiás vagyok! (és vállalom,ha nem tetszik ez van) és ugyan úgy vért izzadok a a tanulással! igaz,én még általános iskolába járok (8. vagyok) de tudjátok mennyit kell tanulnom? mindegyik tanár tesz rá,hogy nekem nehezebben megy 1-2 tantárgy,állandóan engem hívnak felellni stb...megdolgozok azért,hogy nem legyek felnőtt koromba utcaseprő! ááá...nem is írok többet,mert ezen most totál felidegesítettem magam,hogy egyesek egy papír miatt így lenéznek másokat =/
2011. febr. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Az mind1, hogy kapnak plusz pontokat...majd fősulin,egyetemen kiszórják őket úgyis vagy tantárgyakat buknak és ugye a kreditért fizetni kell...az oktatási rendszer egy gyönyörű pénznyelő.Ha bekerülsz ebbe az egészbe meglátod milyen elhagyatott vagy eleinte.Nincs neptun.Tanárok fele nem az a barátkozós vicces típus...egészen más gondolataid lesznek ha bekerülsz. Ezzel énis így voltam felháborodásod meg jogos, de hidd el ki fognak ők bukni!Te meg csak tanulj rendesen idővel meglesz annak a gyümölcse!Akár ösztöndíj akár bármi más formájában!
2011. febr. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Utolsó voltam azt még hozzáteszem, hogy aki diszlexiás és olvassa itt a kommenteket az értse meg,hogy nem a betegségével van baj.Sőt arról nem tehettek hanem a támogatási rendszerrel a kérdező is ezt pedzegeti.
2011. febr. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy diszlexiás osztálytársam, és ő tényleg az, nemcsak megvették a papírt. Én kicsit dadogok, nekem szintén járnak a pontok és hosszabb időm lesz szóbelizésnél. Szerintem is sok a 40 pont, de azért vmivel kompenzálni kell, hogy mi meg éveken keresztül szívunk a betegségünk miatt. Nagyon sok mindentől elesünk, pedig pl nekem eszem lenne hozzá, csak nem mertem kimondani. De ez csak egy példa. Az osztálytársam meg nyilván nem magyar szakra fog pl menni, hanem mindenképp vmi matekos dologra, mert a reál tárgyakhoz viszont nagyon jó agya van.

Amúgy olyan törvényeket nem lehet hozni, ami mindenkinek jó.

2011. febr. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
21:55 Igazad van nem lehetne. Azzal viszont egyetértek, hogy nehezítenek az érettségin...és most lehet mondani, hogy mert én biztos túl vagyok rajta.Őszintén én visszamennék gimibe és máshogy érettségiznék. Az érettségin nevetségesen össze lehet kaparni egy 2-est 3-ast is. De ezzel mire lehet bejutni?Hát semmire...én visszamennék és normálisan leérettségiznék....teljesen máshogy csinálnék mindent.Nektek még van lehetőség használjátok ki!
2011. febr. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Vagyis be lehet jutni suliba...de ht onnan ki is lehet esni annyi tudással...
2011. febr. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!