Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak szerintem rohadt nagy...

Csak szerintem rohadt nagy kicseszés ez az egész?

Figyelt kérdés

A magyar oktatási rendszerben szerintem sürgősen változásokat kellene hozni. Számomra nagyon idegesítő az, hogy még egy normális, átlagdiák néha vért izzadva készül az érettségire valamint a nyelvvizsgákra, addig a diszlexiások valamint a diszgráfiások egy vállrándítással elintézik az egészet, mondván, hogy nekik írásbeli úgysincs, pár tételt meg majdcsak megtanulnak valahogy.. Meg ugye a +40 pont, amit abszolút igazságtalannak tartok. Miért van az, hogy ők kapnak csak úgy 40 pontot, mi meg ha ugyanannyi többletpontot szeretnénk, akkor 2 nyelvvizsgát is kell tenni..

A diszesek (még ha be is kerülnek egyetemre, fősulira vagy ilyesmi) tuti nem fogják bírni, nem értem mire ez a nagy kivételezés velük??

Mi meg szívjunk, tanuljunk éjjel-nappal a jó érettségiért meg a nyelvvizsgákért? Ők meg majd röhögnek a markukba és nevetve csinálják végig az egész érettségit..

Nem értem miért van ez. Ez csak számomra idegtépő? :S


2011. jan. 25. 16:34
1 2
 1/18 czibles ***** válasza:
77%

igazad van, de fölöslegesen ezen fennakadni... ez van és kész.

érettségire meg bőven elég 1nap / tárgy középszinten.

2011. jan. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem is rettenetesen idegesít, főleg ha még hencegnek is vele. Van egy diszkalkuliás osztálytársam, ha már meglát két számot, rögtön mondja, hogy neki papírja van arról, hogy hülye matekból. Könyörgöm, két kis számot csak össze tud adni! De könnyebb lengetni a papírt... mint ahogy a felvételinél is. Inkább tenne le két nyelvvizsgát, ha már matekból hülye.
2011. jan. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Az. Egyébként én baromira nem lennék rá büszke, ha hülye lennék bármihez is..
2011. jan. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Ezzel most nem bántani akarom őket, de szerintem nagyon bosszantó.. :S

Az is, hogy ők eleve ingyen kapják a tankönyveket, bár nem értem, ezzel hogy a fenébe segíthetnék a fejlődésüket? És miért kell egy diszes fiatal szüleinek feltétlenül szegénynek lenni?

Nekem egyik osztálytársam diszlexiás + diszgráfiás is, de a szüleinek saját vállalkozása van, gondolhatjátok mennyire rá vannak szorulva, mégis igénylik a tankönyvtámogatást..

Ezzel szemben egy másik osztálytársamnak még egészen kicsi korában meghalt az apukája, anyukája tök egyedül neveli, ő mégsem kap támogatást, mert már eltörölték azt a törvényt, hogy egyedülálló szülővel rendelkező diák ingyen kapja a könyveket..

Nem tudom ki találja ki ezeket, de szívesen fellőném a Holdra egy kis utazásra, persze nem retúr jeggyel..

2011. jan. 25. 17:08
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is nagyon idegesít, de nem nagyon tudsz mit tenni... mellesleg azt se értem, miért jár plusszpont a fogyatékosságért vagy a származásért...
2011. jan. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Értelek. Engem is zavar, de az még jobban, hogy sok diszes valójában csak kamu diszes, szóval apuciék megvették a papírt, amúgy semmi baja nincs a gyereknek, csak lusta dög.

Nem tudom, hogy pl. diszgráfiás, diszlexiás hogyan fogja tudni elvégezni pl. a jogi kart (pl. egyik ismerősöm). Ott szórol szóra kell mindent tudni és pontosan....

Vagy a diszkalkuliás mérnökhallgató....

2011. jan. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Inkább megszenvedek a diplomámért minthogy beteg legyek. Ha tegyük fel egészséges is a gyerek csak dögség miatt beszerzett egy ilyen papírt, nem tanul sulis korában, gondolhassátok, hogy milyen jövője lehet. A munkaadók is amikor látják, hogy nem komplekt a gyerek, nem erőst foglalkoznak vele.

Persze ahogy mondta az egyik előző hozzászóló, hogy néhányan ki is használják ezt, meg áldásnak veszik. De higgyétek el, ezt csakis ők fogják megbánni.

2011. jan. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben igazad van. Nekem is volt egy diszlexiás és diszgráfiás osztálytársam és elnézőek voltak vele. Kapott egy csomó pontot és a vicc az, hogy fevették az ELTE BTK-ra:D Vicce lesz diszlexiásan és gráfiásan elvégezni a magyar szakot-már ha tényleg az:S


Magyarországon csak a papír számít és ez nagyon szomorú. Mindenesetre szorítok Neked, hogy összejöjjenek a dolgaid:))


L/19

2011. jan. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nem is értem ezt hogyan gondolják a tanárok.. Csodát várnak vagy mi? Akinek nehézségei vannak a szövegértéssel meg az írással, az sajnos (szerintem legalábbis) ki fog készülni az egyetemen/fősulin, mert kétlem, hogy annyi mennyiséget olyan kevés idő alatt sikerülne elsajátítani.

ELTE-BTK? Huhaa, ezt nem mondod komolyan.. :O Mindenesetre a biztatásodat köszönöm szépen, ahogyan a válaszokat is mindenkinek. :] Akkor megnyugodtam, hogy nem én vagyok egyedül ezen a véleményen.

Mert amikor vázoltam a diszes osztálytársaimnak az én nézőpontomat, enyhén lettem lehurrogva, hogy jaj hogy lehetek ilyen gonosz.. De mint említettem, én ezzel nem akarok bántani senkit (mert valóban elég baj az nekik, hogy diszesek) de akkor meg 2 napra rá ne úgy jöjjenek be az osztályba, hogy 'mit tanultok? ja írtok? hát én nem haha.' vagy hogy 'ti szegények, mennyire szívás lesz az érettségi' mert azért az ilyen beszólásokra vissza tudna szólni az ember elég rendesen szerintem.. :S

2011. jan. 25. 20:33
 10/18 Zoliol ***** válasza:
Sajnáom!!Az országban kellenek a papirok!Anélkül itt kaja sincs:D:D:Dse levegő:D:D:DD
2011. jan. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!