Csak szerintem durva?

Figyelt kérdés

Stabil négyes érettségiket írtam eddig (internetes javítókulcs alapján magyar 77%, töri 72%, matek 68% angol pedig 73%) és mégis azon kell paráznom, hogy felvesznek-e valahova..

Csak szerintem durva, hogy ennyire nem adnak teret csak az ötös tanulóknak??


2011. máj. 5. 18:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek veled!!

Én is tiszta ideg vagyok, lassan a pótfelvételin gondolkodom. :(

2011. máj. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
ezt nem ők döntik el, hanem olyan szinten van túljelentkezés, hogy ilyen magasak a pontok
2011. máj. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
És innen már csak csökken az állami helyek száma.
2011. máj. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
nem értem, hogy most mi a problémád. Jelenleg (tehát még az idén érettségizők/felvételizők esetében is) az érettségiző generáció kb. fele megy tovább felsőoktatásba. Vagy szerinted ez kevés?
2011. máj. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Persze, fele megy felsőoktatásba, de a felének a negyede úgy, hogy közben apuci anyuci pénzeli.. Nekem meg bocs, nincsen félévente felesleges kétszázakárhányezer forintom csak arra, hogy besétálhassak egy iskola épületébe.

És igenis nem tartom fairnek azt, hogy egy stabil négyes tanuló, aki mellesleg mindenből négyes nem kapja meg az esélyt, hogy továbbtanuljon, míg az, aki meg mondjuk matekból meg idegen nyelvből sík hülye, de megírta a törit meg a magyart jóra és duplázik, azt meg felveszik..

2011. máj. 5. 19:34
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem vagy elég jó a felsőoktatásba. Ezért nem a többi a hülye.
2011. máj. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem meg túl sokan jutnak be egyetemre/fősulira. A jelentkezők vagy 70%-a bekerül... És azért vannak állami támogatott helyek rendesen. Én 350 pont alatt pl. egyáltalán nem engedném meg a bekerülést. Lehet, hogy szemét vagyok, de nekem az a véleményem, hogy az tanuljon tovább, akinek van esze hozzá. Egyes szakokra akár 220 ponttal is be lehet jutni...szerintem ez a durva.
2011. máj. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

ha a felének a negyede költségtérítésesre is megy, akkor is marad még a fél 3/4de, ami az egész 3/8ada - még mindig elég jó arány.


A másik meg, hogy ha az adott szakra töri meg magyar kell, akkor értelemszerűen azt nézik, hogy abból mit tudsz, és nem azt, hogy matekból milyen jegyeket kaptál az elmúlt években - ami megjegyzem nagyon durván függ attól, hogy milyen iskolában milyen tanárnál voltál, mert van olyan gimi, hogy ott akár egy 3as is sokkal durvább teljesítményt tudást tudást takar, mint máshol egy 5ös. Nem egy objektív értékmérő. A központi felvételi ellenben, ahol mindenki ugyanazt írja, és ugyanazon a javítókulcs alapján van pontozva - az sokkal objektívebb.


Tehát te a hozott pontokat egyrészt olyan alapon kapod, ami nem objektíven összehasonlítható, másrészt jó részt olyan dologra, aminek nincs is igazán köze a megjelölt szakhoz. És te mégis előnyt élvezel azzal szemben, akinek bármilyen okból gyengébb jegyei vannak, még ha amúgy tudásban nem is vagy feltétlenül jobb. És emiatt ha jó gimis jegyeid vannak, akkor egész magas érettségi pontoknál is még mindig jobban jársz, mint ha dupláznod kéne, tehát előnyt élvezel azzal szemben, aki mondjuk ugyanolyan jót írt, vagy akár jobbat, de a gyengébb jegyei miatt kénytelen duplázni.

És ezek után még te sírsz, hogy más ebből a hátrányból is megírhatja annyival jobban a felvételijét, hogy mégis több pontja lesz? Mintha téged ért volna hátrány?

Egy picit gondolkodj már el ezen!


Nem értem a sírást. Az állam fizet valamennyi (nem is kevés) állami helyet, és azt logikusan a legjobbakkal igyekszik feltölteni. Tehát ez egy lehetőség, amiért tenni kell, és nem egy alanyi jog, amiért sírni lehet, ha mégse jön össze.

2011. máj. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Bretso ***** válasza:
100%
Csak szerinted durva. Reálisan kell nézni a lehetőségeidet, ha tudod, hogy ennyi pontod lesz olyan szakot választasz, ahova elég. Vagy a másik lehetőség ráfekszel a szükséges két tárgyra és duplázol, teszel mellé egy nyelvvizsgát, urambocsá egy emeltet megcsinálsz jóra. Két tárgyból (nyelvvizsgával 3-ból) eszméletlen könnyen fel lehet készülni úgy, hogy lazán 90% fölötti érettségit csinálj. Az pedig, hogy nem gondolkodtál előre már nem a felvételiztetők hibája, hanem a sajátod.
2011. máj. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha a magyart meg az angol a választhatód az 77+73x2=300 pont.Ha már ennyire zavar hogy valakit pénzelnek kapd össze magad csinálj egy felsőfokú nyelvvizsgát 40 pontért, szerezz egy szakirányú OKJ-s vizsgát 24 pontért.(Nyelvvizsgához kötött úgyis a diploma + 1 ok)

Már van 364 pontod jó pár helyre bejuthatsz ingyen. És ha valamivel kiakarsz emelkedni akkor újra rakhatod bármelyik tárgyad emelt szinten is. Ébredj ember, ne másba keresd a hibát és ne mástól várd hogy megoldják a problémádat.

2011. máj. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!