Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csinálhat ilyet a tanár?

Csinálhat ilyet a tanár?

Figyelt kérdés
8.-os vagyok és az a kérdésem hogy a tanár tehet-e olyat hogy nem átlagot számol év végén,hanem úgy dönt hogy engem hármasra értékel?Megvolt a négyes átlagom 7.év végén,biztos voltam benne hogy négyes leszek mert szinte csak négyesem és ötösöm volt,csak év vége lőtt kaptam egy egyest meg év közben egy kettest,és a tanár azt mondta hogy ő engem hármasra értékel mert második félévben már nem voltam olyan jó,erre megkérdeztem hogy meggyi pontosan az átlagom és azt mondta hogy ő hármasra értékelt és kész most ugyanez van,felvételi előtt vagyok és hármast adott pedig megvan a négyesem.
2011. jan. 18. 14:29
 1/10 Bányai Károly válasza:
68%
Csinálhat. Az értékelés attól is függ, hogy mennyire vagy aktív, saját képességeidhez mérten mennyire teljesítesz jól, stb. Nem köteles jegyek átlaga alapján lezárni, azért szokták, mert ez nekik is kényelmesebb. Ha a jegyeid leszálló ágban vannak, hiába voltak ötöseid a félév elején.
2011. jan. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
igen tehet egy tanárnak mindent szabad...szokd meg vagy szökj el...nincs menekvés
2011. jan. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Csinálhat

a 3as meg a 2es lehúzza az átlagodat az meg nem befolyásolja hogy tavaly milyen voltál

milyen tantárgy?

2011. jan. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
51%
Nem mindegy, hogy miből kaptad a jegyeket. Felelet?Röpdoli?Témazáró?Nem egyforma mértékben számitanak.Persze az is fontos, hogy mint már irták, hogy mennyire voltál aktiv az órákon.
2011. jan. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen,bár én tapasztaltam az ellenkezőjét is: annak ellenére, hogy a fiam inkább hármas felé hajlott, ötöst (igen jól írom) adott a töritanár, mert annyi pluszt tudott adni a tananyaghoz, csak nem tanulta meg rendesen a kötelezőt. És kivívta az osztályozó értekezleten, hogy megadhassa.
2011. jan. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
na mind1 komolyra fordítva szót:tehet ilyet bár igazából elég rossindulatúságra vall mert azért az csak egy jelzés, hogy sok ötösöd van és az átlagod megvan a négyes hiszen ahhoz csak kell tudni vmit.Mert most komolyan nem elég, hogy legtöbbször ötöst négyest írtál és párszor kaptál rosszabbbat arra már nem lehet megadni egy nyamvadt négyest.Na mind1 meg kell szokni, hogy vannak ilyen tanárok akik nem törekednek arra, hogy megadják a jobb jegyet hanem inkább a rosszabbat adják hiszen az ő fizetésük ígyse úgysem lesz több.Bár abban bele sem gondolnak, hogy ezzel akár (tudom, hogy nagy szavak meg minden), de akár a sorsodat is befolyásolják...
2011. jan. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Matekról van szó,tudom hogy van amelyik jegyet máshogy számítják,de megvolt a négyes átlagom és ezen mások is néztek hogy hogy van ez.Volt 2 rossz jegyem a kb. 20-ból,azért kaptam mert nem tanultam megy egy vagy két nap alatt egy nagy oldalnyi szabályt,az a baj hogy elég lusta vagyok ezért szeretem a matekot mert nem kell tanulni,egyből megértem.Viszont szokott feladni rejtvényeket amik nagyon nehezek és sokszor csak én tudom megcsinálni.Az a fura hogy igazából jóba vagyok a tanárral.
2011. jan. 18. 17:35
 8/10 anonim ***** válasza:

Nézd meg úgy az átlagodat, hogy a rosszabb jegyeket duplának veszed, szóval 4 rossz jegynek veszed... Azért a két kettes és két egyes, azért ez már szépen lehúzza az átlagot...


Amúgy meg ez van, középiskolában több ilyennel fogsz találkozni, ha egyetemre kerülsz, ott meg jóindulatot a tanártól csak nagyon ritkán kaphatsz... Mesélhetnék jó pár rémtörténetet, pl, amikor fél ponton múlott valakinek az ösztöndíj, amit ugye a tanár nem adott meg, vagy elérte a kettes határát a gyerek, de mivel nem tudott számolni, nem kapta meg, mert az elmélet nem elég, vagy aki alapvetően tudja szóbelin az anyagot, persze kicsit zavar van nála, de a rávezető kérdésekből rájön a dolgokra, tud logikusan gondolkodni, az bukik, aki meg a tanár szerint is nyilvánvalóan kipuskázta (még mondta is a gyereknek) az átmegy kettessel...


A hármas miatt ne aggódj, jól kell megírnod a felvételit, ami menni fog, mert írod, hogy jó matekos vagy.

2011. jan. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,tudom hogy a nagy jegyeket duplán kell venni de nekem az a kettes és egyes simán egy jegyet értek,nem témazárók vagy ilyesmi.Azt nem értem hogy mondhatta volna azt hogy ha nincs megelégedve a teljesítményemmel akkor miért nem segített abban hogy irat velem dolgozatot vagy szorgalmit.Azok akik meg tényleg nem tanulnak és kettesre állnak azok meg javíthatnak.Egyébként 2 nap múlva írom a központit de ma megbetegettem szóval nem tudom mi lesz.
2011. jan. 20. 19:09
 10/10 anonim válasza:
Szerintem az ilyen tanárok pályát tévesztettek. Tanítani nem tanultak meg csak büntetni, szívatni a diákokat. Ha nem tanulták meg, hogy a diákoknak is szükségük van sikerélményre, akkor megérdemlik, hogy utálják őket a diákjaik. Elveszik a diákok kedvét a tanulástól és az élettől. Ösztönözniük kellene a diákokat, dicsérni őket. Érdeklődést kelteni a tananyag irányt az nehéz munka. A diákokra hárítani a felelősséget az nagyon egyszerű. Ne csüggedj, Te értékes ember vagy. Azóta már biztosan túl tetted magad az egészen. Arra vigyázz, hogy ne válj olyanná, mint a tanárod volt.
2017. febr. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!