Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek "csinálhat" a...

Szerintetek "csinálhat" a tanár egy jeggyel jobbat érettségin?

Figyelt kérdés
Lehet olyan jóindulatúan pontozni, hogy akár még egy jeggyel jobbra jöjjön ki az eredmény vagy "szabadabban" értelmezni a javítási útmutatót illetve a próbálkozásokra is pontot adni? (Pl.3-as érettségiből négyest kihozni)Volt már rá példa, ismerőseimtől tudom. Szerintetek?
2011. máj. 3. 16:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
hát ha a tanár megcsinálja akkor magát szívatja meg vele ha kiderül. legalábbis íírásbelin. szóbelin sem lehet azért annyira "elszállni" mert abból csak a a tanár jöhet ki rosszul, úgyhogy sztem a többség nem kockáztat
2011. máj. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
79%ból lehet 80at csinálni
2011. máj. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Minimális a mozgástere. Az elnök átnézi vagy szaktanárral átnézeti a javított dolgozatokat...
2011. máj. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Jó, de sok szubjektív dolog van benne. Pl ha nem pont azt írtam mint a megoldókulcsban van, viszont az is válasz a kérdésre esetleg máshogy fogalmaztam meg vagy csak a mondat felét írtam ki, de egy pont adható a kérdésre. Akkor nyilván megadja aj ó pontot, mert neki is érdeke, hogy jó érettségi átlag szülessen. Verseny is van az iskolák között és neki abból is baja származhat, ha átlagban rosszabbak ott az eredmények, ahol ő tanított. Vagy pl. matek esetében, jó a képlet, behelyettesítés akkor azokra már elvileg több pont is jár. Nekem azt mondta a tanárom csak írjunk valamit és ő kihozza belőle a legjobbat, jobbat, mint gondolnánk... :D
2011. máj. 3. 16:36
 5/12 Andizsuzsi ***** válasza:
Ha konkrétan a tegnapi magyarra gondolsz, akkor szerintem az első felében nem tud javítani (szövegértés), mert azt a javítókulcs alapján kell javítani. A második felében tólig pontokat határoznak meg a javító tanár belátása szerint, ott lehet kicsit sakkozni.
2011. máj. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
hát jó lehet, igen, amit szubjektívan lehet értékelni. De nem hiszem , hogy egy jeggyel jobbat kihoz belőle
2011. máj. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Azért nem azt mondtam, hogy 40 % helyett elvárom ,hogy 60-at adjon... Csak azt, hogy toleráns, jóindulatú legyen:)
2011. máj. 3. 18:11
 8/12 anonim ***** válasza:
Borzasztó tanár függő. Nálunk a töri tanár nagyon rendes volt, ha a válasz HASONLÍTOTT arra, amit a megoldókulcs kért, akkor megadta a pontot. Magyar tanárunk meg össze-vissza keresztbe szivatott minket, csak a SZÓSZERINT megegyező válaszokat fogadta el. Ennyi:)
2011. máj. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A matekon nem nagyon lehet ügyeskedni. Az olyan, amilyen. Viszont magyaron és törin...hohohoho:D

Nálunk pl. a tanár konkrétan mondta, hogy magyaron az érvelést válasszuk, mert abba nem tud belekötni. Akármit írunk, elfogadja, hiszen egy érvelésnél pont a saját véleményünket kell leírni. Persze a helyesírási hibákat és a bekezdéseket megnézte:)

Töri esszéknél is eléggé fel lehet pontozni.

2011. máj. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Matekban pl. hogy ha nem jó az eredmény az nem kapásból nulla pont, hanem megnézi az egyéb számításokat, rajzot, képletet és ha az jó akkor megadja mondjuk az összpontszám felét? Valaki nem adná meg...
2011. máj. 3. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!