Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan dobjam fel a tanulást?

Hogyan dobjam fel a tanulást?

Figyelt kérdés

Annyira unalmas, és 10-15 perc után abba is hagyom elmegy a kedvem tőle.

12/L


2009. jan. 29. 18:32
 1/3 yuda ***** válasza:
50%

Vannak általános tanulási elvek,de ezek csak irányadóak-mindenkinek saját tapasztalaton alapulva kell kikísérletezned a számára legmegfelelőbbet:


ilyenek: minél később tanulsz,annál fáradtabb,vagy

-először könnyebbel kezd,az sikerélményt ad,a nehezebb leckét hagyd későbbre

-először tanuld a szóbelit,mert frissebb az agyad,majd ezt kövese az írásbeli

-idegen nyelvet minden nap gyakorold,függetlenül,hogy lesz e órád

-tapasztald ki,háttérzene,vagy csend hat jobban rád

-ha verset tanulsz,azt vedd legelőre

-tarts szünetet,ha még nem is fáradsz el,mert akkor tovább fogod bírni

-ha nem tudsz mindent megtanulni,legyen fontossági sorrend,melyiket tanuld meg mindenképpen-melyik nem annyira fontos

-felelésre tanulj hangosan,dolgozathoz gyakorolj írásban


..ilyesmik-ha kell,még írok.

2009. jan. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
38%
foglald dalba amit megtanulsz:D
2009. jan. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nos, számomra a zene mindent megold, de csak akkor ha a tanulás jobban érdekel, mint a zene, ez mondjuk általában így van.

Másrészt, nekem az jön be, hogy én mindig mindent leírok, mondjuk ez órától függ, de előadásokon jobb ha pl jegyzetelsz, nekem megy egyszerre a figyelés és a jegyzetelés, sőt még jobb is, illetve ha előre megvan az anyag, nem nyomtatom ki, hanem letöltöm és kiírom így egyszerre tudok figyelni, és már tudom is mire kell nagyon figyelni , mait nem értek meg előző este a jegyzetelésnél.

Nem tudom te milyen típus vagy, ha inkább auditív akkor a zenehallgatás bejöhet, de akkor meg ha teheted ne jegyzetelj majd esetleg utána. Tanulás közben pedig próbáld felidézni, hogy mit mondott el a tanárod/oktatód.

2009. jan. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!