Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikor lehet abba hagyni a...

Mikor lehet abba hagyni a tanulást?

Figyelt kérdés
A minap kaptam egy nagyon jó lehetőséget. De suliba járok és még csak 17 éves vagyok. Decemberben abba kellene hagynom a sulit ha elfogadnám, de jövő márciusban leszek 18. Abba tudom hagyni a sulit? Vagy reménytelen. Nagy családosok vagyunk és én vagyok a legidősebb. A családomnak nem akarok ártani azzal hogy nem tanulok.(Igaz 3 kisebb tesóm van és köztük is a legkisebb most kezdi az óvodát)
2011. aug. 8. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
18 éves korodig tanköteles vagy... viszont kérheted, hogy magántanuló legyél, és akkor lazábban tudod az időbeosztásod csinálni.
2011. aug. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Soha.
2011. aug. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a mai gazdaági helyzetben nem nagyon van olyan jó lehetőség amiért 18 éves korodban érdemes abbahagyni a tanulást. Már csak azért is, mert a lehetőség általában a tudással jár együtt. Persze, lehet, hogy valamiben kiemelkedően jó vagy, ami nem a sulihoz kapcsolódik és már most tudnál vele mit kezdeni, de ezt nem írtad.


Én azt mondom, hogy ha nem is a felsőoktatást célzod meg, de mindenképp tanulj szakmát 18 éves korod után. Ha úgy ítéled meg, hogy egyszer-az-életben lehetőség előtt állsz, hát ragadd meg, de érettségizned mindenképp kell(ene).

2011. aug. 9. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy olyan jó lehetőséget kapnál, és ha igen akkor sem éri meg ez miatt abbahagyni a tanulást, mivel nem hiszem, hogy a lehetőséged egy életre szól, viszont egy ilyen rossz döntés amit akarsz hozni, az igen. Ilyen nincs, hogy utolsó évedben ott hagyod az iskolát.. nagyobb hülyeséget el sem tudom képzelni.
2011. aug. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne hagyd abba, később megbánhatod, nem biztos az, hogy mindig lesz munkád, és ha létszámleépítés lesz, az újakkal és a fiatalokkal fogják kezdeni, és nem a jól bevált jól dolgozó férfiakat/nőket.
2011. aug. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gimiknél is van esti tagozat. Beszéld meg a szüleiddel.
2011. aug. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!