Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rettegek a középiskolától!...

Rettegek a középiskolától! Mit csináljak? L/14

Figyelt kérdés
Most vagyok 8.-os, jövő szeptemberben megyek középsuliba. Nagyon félek tőle hogy milyen osztálytársaim lesznek, hogy fogok kijönni velük. Attól félek hogy nem fogok merni hozzászólni senkihez. Rettegek attól hogy ki mit fog gondolni rólam, akar-e majd vki mellém ülni. Légyszi, segítsetek! Hogy nyugtassam meg magam? Ha először találkozom az oszt.társaimmal hogy viselkedjek velük,kihez menjek oda először dumálni?
2010. dec. 30. 19:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
77%
Próbáld megnyugtatni magad, hiszen tényleg mindenkinek új lesz a hely is, az emberek is, meg minden. Valószínűleg mindenki izgulni fog, ahogy te is. De ne parázz rá ennyire, csak legyél kedves, mosolygós, nyitott. Majd ha bementek a terembe, egyszerűen keress egy helyet magadnak, és ülj le, aztán ha ül melletted valaki, simán kérdezd meg, hogy hívják, melyik suliból jött, mutatkozz be te is, és így tovább. Előbb utóbb össze fogsz ismerkedni mindenkivel. Na meg általában szoktak olyanok lenni, akiket legalább látásból ismer az ember, ha nem is volt osztálytárs, de esetleg volt évfolyamtárs, vagy ilyesmi. A másik, hogy sokan szoktak azok is lenni, akik eleve más városból jöttek, na nekik nem csak az iskola új, hanem a város is. Majd biztos az első nap a tanárok is végigkérdezik, hogy ki honnan jött, hát majd akkor figyelj, biztos akad olyan, aki hozzád hasonlóan kicsit megszeppent, mert még nem találja a helyét. Ha kicsit félős vagy, akkor először velük próbálj ismerkedni.
2010. dec. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Mintha csak magamat olvasnám. =) Azért megnyugtató, hogy nem csak én félek... nagyon... De amúgy tényleg, erre már én is gondoltam, hogy biztos más is meg lesz szeppenve, szóval nem kell rettegni, mindenki barátkozni akar majd, nem lesz ez annyira nehéz, mint amilyennek tűnik. És nyilván ahhoz menj oda először, akit szimpatikusnak találsz, de vigyázz, mert lehet, hogy valaki hamarabb "lecsap" rád, mint te őrá. =D
2010. dec. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én is félek a középsulitól, de majd csak átvészelem valahogy. És én attól félek igazán, hogy bekerülök-e abba suliba, ahova VALÓBAN szeretnék. És most arra lennék kíváncsi, hogyha megkérdezik tőlem, hogy mi a hobbim (a tanár az egész osztály előtt), akkor nem lenne furcsa, ha azt mondanám, hogy hastáncolok? Mert ez az igazság, de félek, hogy emiatt lenézne, vagy kinevetne az osztály...
2010. dec. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Hát ha kövér vagy ne mondjad de szerintem nem lehet belekötni
2010. dec. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!