Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon nehéz az érettségi?...

Nagyon nehéz az érettségi? Rettegek! :/

Figyelt kérdés
Most leszek 12.-es vagyis végzős és máris nagyon rettegek az érettségitől. 4,4-es az átlagom. Röpdolgozatra, témazárókra feltudok jól készülni, mert ugye arra nem kell sok mindent betanulni, de az érettségi a 4 éves anyagrészből áll és én nem tudok olyan rengeteg anyagot 5 tantárgyból megtanulni, mert szerintem ez képtelenség, én rengeteg agyagot képtelen vagyok megtanulni. Attól félek, hogy nem fog menni az érettségi és beégek az összes tanár előtt a 4,4-es átlag mellett. Aki már érettségizett, legyen szíves őszintén írja meg, hogy mennyire nehéz és mennyire kell rá keményen tanulni? Hogy tudtátok abból az 5 tantárgyból a 4 éves anyagot a fejetekbe rakni?? Ez számomra a megmagyarázhatatlan, én sztem képtelen leszek rá. Nagyon rettegek!! Kérlek szépen írjátok le, hogy mennyit és hogyan készültetek rá!!
2011. aug. 29. 21:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagy cucc... észre sem veszed és tanulni fogsz mint a güzü. Szóbeli előtt durva egy kicsit de mivel ott is megvannak a tételek ezért csak le kell ülni...
2011. aug. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én most leszek 11-es, nekünk azt ajánlották, hogy őszi érettségiben tegyünk le 1-2 tárgyat, hogy ne maradjon sok a végére. Illetve az internetről letudod tölteni az eddigi feladatsorokat és tudsz rajtuk gyakorolni, mellettük van a javítókulcs is. Szerintem ha megkéred valamelyik barátodat/barátnődet/családtagodat biztos szívesen kijavítják neked.

Hirtelen ennyi jutott most az eszembe, de ha lesz még valami, akkor írok! :)


Próbálj kicsit pozitívabban hozzáállni az érettségihez, és így nagyobb az esélye, hogy remekül fog sikerülni! :))

Sok sikert hozzá!

2011. aug. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi már!

Nem olyan vészes, érettségin a tanárok sokkal rendesebbek, ők is azt akarják, hogy jól sikerüljön. Ha még nem kaptatok, akkor magyarból, töriből és idegen nyelvből kapni fogtok tételeket a szóbelire, amit kidolgoztok, persze ezt jobb nem egyedül csinálni és csak azt kell megtanulni, ezzel a szóbeli kipipálva. Magyarból az írásbelin egy elemzés lesz, három közül lehet választani, általában vers/elbeszélés/összehasonlító elemzés/érvelés közül választhatsz. Elemezni nyilván tudsz, vagy ha nem akkor tanulj meg.

Amúgy felesleges ezen izgulnod, azért vannak a tanárok, hogy felkészítsenek rá. Azt inkább nem részletezném, hogy nekem hogyan jött össze, mert nem voltam egy mintadiák.

Az Oktatási Hivatal honlapján fenn vannak a régebbi érettségik feladatai, ha kíváncsi vagy nézz bele és meglátod, mannyire találod nehéznek vagy sem. Nekem mindenesetre az érettségi jegyeim több tárgyból is jobbak lettek, mint az év végiek.

2011. aug. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Tudom mit érzel.. én pont ugyanígy vagyok, most leszek végzős, egy csomót álmodok már most az érettségivel, most tegnap azt álmodtam épp, hogy 86% lett a matekom :D

én is nagyon parázok, nekem csak a töri, irodalom, matek maradt de pl a töri meg a matek szerintem nagyon nehezek, mindkettőből rengeteg a tanulnivaló, nagyon parázok.


alig várom, hogy túl legyek rajta

2011. aug. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, ha nem tudnál eleget, nem ilyen lenne az átlagod. Ha elkezded megcsinálni a korábbi érettségi feladatsorokat, rájössz, hogy nem kell a 4 év anyagát elölről megtanulni, csak felfrissíteni, mert már egyszer megtanultad. Nehogy emiatt rettegj.
2011. aug. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azért annyi az átlagom, mert kb 30 perc alatt megtanulom a dolgozat kérdéseit és kész, jól is sikerül, de hozzáteszem rá egy hét múlva ha megkérdeznék ugyanazt a kérdést, már nem tudnék rá válaszolni max nyögnék...az a baj bennem h hamar felejtek, gyorsan tanulok....meg az a legnagyobb problémám h dolgozat előtt mindig átkell néznem az adott anyagot amiből írunk, mert anélkül már nem tudnám olyan jól megírni, na az érettségi előtt reggel nem tudom azt a rengeteg mindent átnézni...pl ha most kérdeznének a 9. 10. évfolyamból valamit, hát biztos egy szót se tudnék rá válaszolni, mert én már elfelejtettem. Sztem nagyon gáz ez az érettségi rendszer h 4 évet számon kérnek. iszonyatosan félek, elmondhatatlan. :/
2011. aug. 29. 22:15
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell tartani az érettségitől.

Magyarnál választhatsz 3 téma körül, ha nem megy a vers összehasonlítás meg a műelemzés, akkor írsz érvelést. Érvelni csak tudsz.

Mateknál ott lesz a 4 jegyű függvénytábla, törinél az atlasz. A húzósabb egyedül az idegen nyelv.

A választott tárgyra pedig olyat válasz ami egysezrű. Én anno előrehozott kémiát tettem 11.-be, 12.-be meg mentem informatikából is.


A szóbali meg nagyon könnyű lesz, lévén a tételeket órákon kidolgozzátok és írtok is belőle dolgozatokat. A nyelvtan tételek sosem hosszúak, az egyszerű lesz megtanulni amúgy is. Egyedül a sok vers megtanulása lesz még kemény majd irodalomból.


Ha meg akarsz egy kicsit költeni is a felkészülésre, ajánlom a kis érettségis könyveket. Azt hiszem Érettségi ... kulcsszavak a címe. Nem drága, de aranyat érnek ;)

2011. aug. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Először is törin majdnem minden résznél besegít a forrás, nálam pl nem egy olyan feladat volt, amihez hozzá sem szagoltam, de minden benne volt a forrásban.

Magyar írásbelire pedig nem tudsz felkészülni, mert fele szövegértés, fele pedig szövegalkotás, amit tényleg nem olyan nehéz megoldani, maximum egyszer kétszer tanár segítségével írsz néhány esszét, hogy lásd, kb mit várnak el tőled. Nagy része rizsázás.

Nyelvet vagy tudsz vagy nem.

Matekra igen készülni kell, de ha az elmúlt évekbe bejártál és picit tanultál is akkor nem okozhat komolyabb gondot.

Szóbelin megadott tételek vannak, melyeket simán meg tudsz tanulni, én pl szóbeli előtt egy héttel ültem le és tanultam meg. Töri szóbelire ismét adnak forrást, matekból meg nincs is szóbeli. És ismét előjön, hogy vagy tudod a nyelvet vagy nem, sok mindent nem lehet rá készülni, max egy kicsit lehet a szóbeli szituációt gyakorolni. A magyar tételeket meg meg lehet tanulni, de az is egy olyan dolog , hogy rizsázol amennyit csak lehet.

A tanárok sokkal elnézőbbek, mint azt valaha is hinnéd, mindenki, még az is , aki mondjuk 4 éven át utált téged és szívatott ilyenkor a legjobb énjét veszi elő.

Sok sikert és üdvözet: egy kitűnőre érettségizett diák :)

2011. aug. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindenkivel így van, hogy vizsga előtt úgy érzi, semmit nem tud. De hidd el, elő fog jönni minden. Csak ne görcsölj rajta ennyire. Tényleg felesleges. A lényeg, hogy sokszor vedd elő a tanulnivalót, úgy sokkal jobban rögzül, nem muszáj mindig órákat foglalkozni vele. Ne egyszerre akard megtanulni az egész anyagot, és mindig a legkönnyebb tétellel vagy évszámmal, stb kezdj.
2011. aug. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
22:15-ös vagyok: Ha nem megy így sem a tanulás, akkor javaslom azt, hogy a tételeket gépeld be, akkor is megmarad egy része és ha bírod a moniton hangokat szerezz be egy felolvasó programot, ami tud mp3-ba menteni. Mi ezt tettük, felolvastattuk a programmal, elmentettük mp3-ba és rányomtuk az mp3 lejátszóra. Úton suli felé, meg haza ezt hallgattuk, megmaradt így is az anyag. Persze elég monotonan tudtok elmondani is, de hát valamit valamiért.
2011. aug. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!