Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon nehéz az érettségi?...

Nagyon nehéz az érettségi? Rettegek! :/

Figyelt kérdés
Most leszek 12.-es vagyis végzős és máris nagyon rettegek az érettségitől. 4,4-es az átlagom. Röpdolgozatra, témazárókra feltudok jól készülni, mert ugye arra nem kell sok mindent betanulni, de az érettségi a 4 éves anyagrészből áll és én nem tudok olyan rengeteg anyagot 5 tantárgyból megtanulni, mert szerintem ez képtelenség, én rengeteg agyagot képtelen vagyok megtanulni. Attól félek, hogy nem fog menni az érettségi és beégek az összes tanár előtt a 4,4-es átlag mellett. Aki már érettségizett, legyen szíves őszintén írja meg, hogy mennyire nehéz és mennyire kell rá keményen tanulni? Hogy tudtátok abból az 5 tantárgyból a 4 éves anyagot a fejetekbe rakni?? Ez számomra a megmagyarázhatatlan, én sztem képtelen leszek rá. Nagyon rettegek!! Kérlek szépen írjátok le, hogy mennyit és hogyan készültetek rá!!
2011. aug. 29. 21:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségi nem nehéz. Először én is nagyon izgultam de mikor ott voltam az első nap tök könnyű volt. Vegyük csak sorba őket;

Matek; amennyiben jó vagy belőle nem okozhat gondot

Magyar; iszonyat könnyű... Kell egy kis szövegértés meg tudnod kell fogalmazni egy picit azt kész

Történelem; Az összes szabályosan használható atlasz végén található egy kronológiai sorrendbe állított általában amerikai-európai-ázsiai-magyar főbb történelmi eseményeket magában foglaló rész a végén ami egy iszonyat nagy puska + maga az atlasz maradék tartalma nem beszélve arról, hogy a töri érettségi nagyon könnyű. (persze ehhez kell, hogy az évek során oda figyelj hisz a töri csak beseggelendő száraz anyag)

idegen nyelv; Itt is főként azon múlik a dolog milyen vagy belőle. Én angolból érettségiztem mert már volt egy középfokú nyelvvizsgám ami kb. egy szinten van vele, szóval ha megy a nyelv az órákon az érettségi is könnyű.

A választott tárgy meg értelemszerűen valami amiből jó vagy. A tételekre meg rengeteg időd van + a kidolgozás is segít mert ha te magad szánsz arra is időt akkor jobban rögzül nem kell úgy csinálni, hogy "na itt van 40 ilyen 40olyan 20 amolyan stb tétel tanuljuk meg!". Összességében nem kell félni csak tanulni :P

2011. aug. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségin nem lexikai tudást mérnek. Semmi más nem kell hozzá, csak józan paraszti ész.

Magyarból az első fele szövegértés (értsd: elolvasol egy szöveget, és utána válaszolsz a szövegre vonatkozó kérdésekre). Ezt talán csak meg tudod már csinálni 18 évesen...A második fele meg egy esszé, ami szintén nem nagy cucc.

A töri is hasonló. Nem is igazán kell hozzá tárgyi tudás, csak értelmezni kell a forrásokat. Mindig is sík hülye voltam belőle (amit szégyellek egyébként), mégis 91%-os lett...

A matekhoz meg csak józan paraszti ész kell. Ott a függvénytábla is, mindent ki lehet belőle írni.

A nyelv sem nagy durranás...

2011. aug. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!