Végzős vagyok és a továbbtanulás előtt állok. A Debreceni Egyetemre, pszichológia szakra szeretnék menni. Mi a véleményetek erről? Jó pálya? (többi lent)
Viszonylag jó tanuló vagyok,van egy középfokú nyelvvizsgám,egy 79%-os német érettségim(előrehozott volt sajnos)Emelt szintűzni fogok magyarból,a matekból 4es.Készülök az érettségire,de a 444 rettentő magas pontszám.Megéri?
Érdekel a pszichológia,de elgondolkodtam már a szociálpedagógián vagy igazgatási szervező...Melyik a legjobb pályája(akár ezeken kívül is),amin viszonylag jól el lehet helyezkedni?
Az a baj,hogy sok minden érdekel...az,hogy emberekkel foglalkozzam,de a művészet is(imádok és tudok is rajzolni),de akár egy ügyvédi,irodai pálya is jó lenne.De mindenki mást mondd?Ti mit tanultok,mit választanátok a helyembe?
Nem akarlak lebeszélni a pszichológiáról, de jól gondold meg, és azt is, hogy mindenképp Debrecent választod-e.
A leírásod alapján én a saját szakomat, a gyógypedagógiát ajánlom. Emberekkel foglalkoznál, és a művészet (különösen a rajz!) is befigyel: mi például tanulunk zeneterápiát, rajzterápiát, bábot készítünk, kézműveskedünk...persze úgy, hogy közben megtanuljuk, ezt hogyan lehet később felhasználni a szakmánkban. a társaság nagyon jó, a tanárok nagyon jó fejek, megjártam már pár egyetemet, de ide imádok járni. És az is biztos, hogy a világ egyik legszebb pályája, ami sosem unalmas. :)
A három szak, amit felsoroltál azért elég távol áll egymástól.
Debecenit nem ismerem, BP-n talán a Pázmány a legjobb, de majd kijavítanak :) Azonban pszichológiával elég nehéz elhelyezkedni, megszállotság kell hozzá és sok-sok tanulás, mert a 3+2 év túl sok mindenhez nem lesz elég. Viszont szerintem egy nagyon szép szakma, ha tényleg rátermett vagy.
Mindemellett az is lehet, hogy pszichót végzel, de nem abban helyezkedsz el,viszont emberekkel foglalkozol. A pálya nem ilyen egyenes :)
köszi a válaszokat! :)
mindenképpen szeretnék egyetemre menni és egy komoly pályát választani,ahol emberekkel foglalkozom stb.A művészet ilyen másodlagos,mentő pálya lenne..
Első válaszoló most elgondolkodtattál.És mit gondolsz milyen a te pályád?könnyen el lehet majd vele helyezkedni? Milyen lehet a fizetés? ilyenekre gondolok :)
köszi mégegyszer
Az első vagyok. Nos, én nagyon szeretem a gyógypedagógiát, de azt gondolom - noha néhány vidéki egyetemen is tanítják - mindenképp az ELTE-n éri meg elvégezni a szakot. Már csak azért is, mert az országban csak itt lehet a gyógypedagógia valamennyi szakiránya közül választani, a többi helyen csak 2-3 lehetőségből lehet. Csak az ELTE-n van például logopédia szakirány.
Alapjáraton 7 szakirány közül kell választani a 2. félévben (a szakirányos tárgyakat csak a 3. félévtől tanuljuk): hallássérültek pedagógiája, látássérültek pedagógiája, értelmileg akadályozottak pedagógiája, tanulásban akadályozottak pedagógiája, szomatopedagógia (mozgássérültek), pszichopedagógia (pl. magatartászavaros gyerekek), logopédia.
Az, hogy hogyan tudsz elhelyezkedni, az függ a szakiránytól is. Például logopédiával nagyon jól el lehet helyezkedni, és a fizetés sem rossz, de a látássérültek pedagógiájával annyiból nehezebb, hogy csak kevés olyan intézmény van, ahová ezzel mehetnél (pl. Vakok Állami Intézete Budapesten).
De ez a szakma tipikusan olyan, hogy külföldön viszont keresettek az ilyen szakemberek, és ott persze megfizetik őket. Úgyhogy ha kacérkodsz a gondolattal, hogy egyszer világot láss, akkor ez a diploma mindenhol jól fog jönni, kivéve a logopédia szakiránnyal, mert értelemszerűen magyar anyanyelvű ember csak magyar anyanyelvű gyereknek tudja megtanítani a helyes hangképzést, beszédet.
De például a szomatopedagógusokat nagyon keresik Németországban, és az autistákkal foglalkozó szakembereket is sok helyen, pl. Angliában nagyon. (Ezek biztos infók, a suliban rendszeresen kapjuk az ajánlatokat, hirdetéseket).
Autistákkal a tanulásban akadályozottak pedagógiája szakirányon végzett emberek foglalkoznak, és az ő területükhöz tartoznak ezen kívül pl. a diszesek (diszlexia, diszkalkulia, diszgráfia).
Tanulósnak tanulós, de nem vészes, tanulni mindenhol kell, de én azt szeretem itt, hogy már az elejétől fogva érdekes dolgokat tanulunk, nem száraz beseggelnivalót, hanem tényleg olyat, ami hasznos és érdekes.
Pl. pszichológiai tárgyból már az első félévben 2 van, és lesz még több is, illetve a szabadon választott tárgyak között is sok a pszichós tárgy. Ezen kívül gyógypedagógiai ismeretek, neveléselmélet, szociológia, ezek előadások. Az egyetlen "mumus" tárgy az anatómia, ezt nem szeretjük, de nem vészes, és a pszichológia szakon is kell ennyi anatot tanulni!
Ezek az előadások, a gyakorlati tárgyak az első félévben: zenei alkotás és képességfejlesztés I.-II., valamint vizuális kifejezés és képességfejlesztés (szóval rajz), kommunikáció.
Kell felvenni szabadon választható tárgyakat, rengeteg közül lehet választani, nagyon érdekesek, például: táncterápia, állatasszisztált terápiák, játékterápia, meseterápia, bábkészítés, szövés, agyagozás stb.
Megszakadni nem kell a tanulásban, de persze nem is lehet lébecolni. Abszolút csinálható és élvezhető. A társaság pedig nagyon jó, a portás bácsitól a ruhatáros nénin át a diákok, a tanárok, még a Tanulmányi Osztályos ügyintézők is, pedig más sulikban rettegnek tőlük :D
Hirtelen ennyit tudtam összeszedni, de bármiben segítek, csak kérdezz! :)
jaj nagyon szépen köszi! :)
igen érdekes szaknak hangzik,de sajnos csak Pesten van,ha jól tudom.Már nincs sok időm a jelentkezésre,hogy nagyon meg kell gondolnom :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!