Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért gondolják azt az emberek...

Miért gondolják azt az emberek, hogy aki fizikusnak tanul az okos?

Figyelt kérdés
Mikor megtudják, hogy mit tanulok, akkor mindig azzal jönnek, hogy biztos milyen okos vagyok. Nagyon unalmas már ez a sztereotípia. Aki fizikát tanul lehet ugyan olyan hülye mint más. Szeretem a plázákat, imádok vásárolni, sminkelni, cicomázni, szőke vagyok agyilag és butus is. Fizika szakon meg mindig kinéznek, és rákérdeznek, hogy mit keresek ott, mert nem látszom fizikus alkatnak.
2010. nov. 15. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Értem, hogy mire gondolsz, de szerintem ebből nem kell ilyen nagy ügyet csinálni. Az a lényeg, hogy szeresd, amit csinálsz, és érts is hozzá.
2010. nov. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez pont olyan idegesítő, mint hogy minden bölcsész bamba, hülye és sálat hord még nyáron is. :D A fizika - a többség számára - egy nehéz tantárgy, mint a számolásosak általában, ehhez nem csak segg kell, ezt nem lehet bemagolni. Talán ezért, de egyébként tény, hogy lehetnek a fizikusok is síkhülyék. Idegesítő dolog a sztereotípia.
2010. nov. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én vegyészmérnökire járok, de már én sem árulom el soha a szakomat. mindig fura fejet vágnak ha meghallják. bár én tényleg okos is vagyok. :-P
2010. nov. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó: te hogy kerülöd ki a kérdést?
2010. nov. 15. 19:04
 5/6 anonim válasza:
73%
Még mindig fizikusnak tanulsz?
2011. aug. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ilyen mindenhol van. Én nyelvész végzettségű vagyok, és 2 dolgot reagálnak az emberek:

- biztos tudok 150 nyelven, ebből 50 biztos holt nyelv

- "jaj, biztos tök rossz a helyesírásom, és ráadásul az előbb hoggyal kezdtem a mondatot, kérlek, ne vessz össze velem örökre"

(alteratív válasz: engem pénzel a kormány, amiért elhiszem a finnugor nyelvrokonság elméletét)

2018. jan. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!