Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért gondolják a környezetmér...

Miért gondolják a környezetmérnöki szakot büfészaknak?

Figyelt kérdés
Azért attól, hogy nem olyan jó az elhelyezkedési lehetőség a későbbiekben nem azt jelenti, hogy egy büfészak lenne ez. Azért ez nem egy rekreáció.
2011. márc. 24. 22:15
 1/6 PT-Daniel ***** válasza:
79%
Mert Magyarorszagon meg mindig nem fogtak fel a jelentöseget.
2011. márc. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

igen, valóban közrejátszik amit az első is írt. Fejlett országokban egyáltalán nem számít büfészaknak. Egyébként nagyon hasznos tud lenni ha van rá igény, csak sajnos Mo-n ez még csak most kezd bontakozni az EU hatására.


hajrá környezetesek :)

2011. márc. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Panda Péter ***** válasza:
76%
mert bármire, ami nem mérnöki, bölcsész vagy közgázos, rásütik hogy büfé. pedig az előbb felsorolt trióból is van olyan, amit néhány helyen elég büfé jelleggel adnak elő, és vannak olyan "nevenincs" (jó értelemben) szakok, ahol ugyanúgy vért izzadsz a kettesért, mint mondjuk egy BME-n.
2011. márc. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
szerintem marhára mindegy, hogy minek gondolják, az a lényeg, hogy TE mire viszed vele. én BTK-n végeztem, na az aztán tényleg büfé, a csoporttársaim nagy része még tanárképesként sem tudott elhelyezkedni. én meg elkezdtem teljesen mással foglalkozni és simán lett marha jó állásom, szóval tegyél arra nagy ívben aki ilyeneket mond, tedd a dolgod, mert úgyis az lesz belőled, amit szeretnél. ha közben meg nem kell megszakadni a suliban, örülj neki, hogy van időd bulizni bőven ;)
2011. márc. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a környezetmérnököknek sincs könnyű dolga, ezt tudom nagyon jól, 70%-ban ugyanazt tanulják első 1-2 évben, amit mi építőmérnökök. A környezetmérnöki szak abszolút nem büfé szak, nem könnyű, szerintem már sokan keverik a "büfé szak" jelentését... nem mindegy hogy abszolút nem kell energiát befektetni egy szak elvégzéséhez, avagy rengeteget kell tanulni, csak utána nem fogsz tudni elhelyezkedni. Sajnos amint előttem is említették, Magyarországon ugyan oktatják, de még nem igazán fogták fel a vállalatok/az emberek, hogy mire is lesz ez jó, ezért lesz baromira nehéz még egy darabig elhelyezkedni, de szerintem alapjában véve nagyon jó "cél", így talán előbb utóbb felébred a mi kis országunk is, hogy erre igenis szükség van! :) Amennyiben valaki fejlettebb országokban szeretne ilyen végzettséggel munkába állni, nagy eséllyel talál is magának munkát!
2011. márc. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem azt senki nem gondolja büfé szaknak. az más dolog, hogy munkád nem nagyon lesz vele...
2011. márc. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!