Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek?...

Szerintetek mit tegyek? (kezdem feladni)

Figyelt kérdés
Most vagyok 9.es ,tavaly kitűnő voltam,mostmeg nagyon lerontottam:( bekerültem egy erős suliba vizonylag könnyen,de úgy érezm,hogy semmi se megy:S És már legtöbbször nem is érdekel a tanulás :(
2010. nov. 12. 15:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Tűzz ki magad elé egy célt, amit mindig szem előtt tartasz. Én nekem ez működik. Már volt hogy valamihez lusta voltam, és nem sikerült, és utána nagyon rosszul éreztem magam, hogy a saját hibámból nem sikerült. És utána legalább 2x annyira igyekeztem, hogy a többi célomat elérjem. Remélem segítettem.


L/14

2010. nov. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Figyelj, én is egy erős gimibe járok, és 9. elején közölték velünk, hogy ide zömében kitűnők kerültek, de most ezekből lesznek a hármasok is.

Gondolom általánosban könnyen ment a tanulás, figyeltél órán, keveset tanultál otthon. (Ha nem így van bocsi, csak könnyű bekerülésből következtetek.) Szóval most többet kell tanulnod, és lehet hogy akkor se lesznek majd olyan eredményeid, mint régen.

Most már gondolom ismered a tanárokat, a követelményeket, tudod, hogy miből vagy jó és miből nem annyira. Igaza van az előzőnek, tűzz ki magad elé reális célokat. Tehát ha nem megy jól a matek, akkor ne azt fogadd meg, hogy mindenképpen ötös leszel, hanem hogy megérted az anyagot és jól megírod a következő dogát, mindig megcsinálod a házit. Ha meg alapvetően jól megy, akkor pedig lehet a célod, hogy ötös legyél.

Amelyik tantárgyból feleltetés van, akkor célszerű átnézni, megtanulni, ha pedig doga, akkor szánd rá az előző délutánt/hétvégét attól függően, hogy milyen gyorsan tanulsz. Te ismered magad, hogy milyen gyorsan tudsz egy adott anyagot megtanulni, ez alapján oszd be az időd.

A tanulást pedig próbáld meg élvezetessé tenni, keresd meg az érdekes részeket, értsd meg az anyagot, nehogy bemagold.

Sok sikert! ;)

2010. nov. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!