Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Távkapcsolatban élünk, de már...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Távkapcsolatban élünk, de már kezdem feladni, félek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A barátommal 1 éve voltunk együtt már, amikor ő elment egyetemre. Én Budapesten vagyok, ő most már több mint két éve, Csehországban. Odajelentkezett egyetemre, mivel mindig is odaakart menni, az apukája cseh származású így a nyelvet tudja tökéletesen. Ezalatt a két év alatt, elég sokszor volt, hogy utaztam utána, meg amikor tudott jött haza. Hiányzott már akkor is, de nagyon fontos volt nekem és ő is úgy volt vele, hogy majd kibírjuk valahogy. Gondolkodtam azon is, hogy utána megyek én is, bár egy cseppnyi félelmem volt, a nyelv miatt. Hát igazam lett. Oda nem vettek fel a nyelvi korlátaim miatt, hiába tartott nekem 2 évig( már 3 éve vagyunk egy pár) nyelvórákat nem sikerült, így most szeptemertől már Pécsre járok egyetemre. Így még inkább nőtt a távolság, mondhatni már két egész ország választ el minket.

Lassan 2 hónapja már csak interneten beszélgetünk, de azt mindennap. De irtóra hiányzik, aki ismer tudja mennyire szerelmes vagyok ebbe a fiúba. Megszállottan ragaszkodom hozzá. Egyre inkább kétségeim támadnak az felől érdemes-e ezt így folytatni, nem önzőség, hogy magamhoz láncolom. Hiába mondja, hogy de ő így is el van, mindketten szenvedünk, tudom mert az ottani barátja elszokta mesélni, hogy néha egészen ki van. Szerintetek, inkább jobb lenne ha szakítanánk? Ha nem lennék önző és elengedném, mert tudom ha kimondanám, hogy vége akkor ő azt elfogadná, még ha fájna is neki. Mert minden bizonytalan, mert mi lesz akkor ha ő is és én is befejezzük az egyetemet, akkor hogyan oldjuk meg az életet. Annyira rossz érzés, nem tudom mitévő legyek . :(


2010. nov. 18. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Ooooh, ha valaki engem szeretne ennyire....

Nagyon szerencsés barátod van, és ha ő is így szeret téged, akkor nagyon jól jártatok egymással. Szerintem nagy butaság lenne ezt befejezni. A távolság nem lehet akadály, a szerelem minden korlátot legyőz. Továbbra is szeressétek egymást, és tartsatok ki! Lesz ez még jobb is :)

2010. nov. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jelen esetben akadály. Mivel azóta új generáció van új felfogásban a porondon. Szex a csapból stb.
2010. nov. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

én is így vagyok a baràtommal, de mi màr kitalàltuk hogyan tovàbb, bàr az is majd csak 3 év múlva jön el. (Svàjc+M.o.)

kitartàs!

17/L

2010. nov. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

szia, én is így vagyok a szerelmemmel, de mi nem beszélünk mindennap,mivel ő sajnos nem mindig ér rá az órái miatt. Ő Németországban , én itt, hm.. nyáron 8000 km köztünk a távolság és akkor még netje sincs mindig... tudom , hogy szörnyen nehéz, valamikor jön a kétségbeesés, hogy most mi lesz akkor,de tudom hogy mindennél jobban szeretem és akkor már nem számít hogy messze van.Talán Németországban szerencsét próbálok az egyetem terén, hogy mellette lehessek, jó lenne nagyon.

Megkérdezhetném, hogy milyen szakra jelentkeztél Csehországban?

2010. nov. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kár kerülgetni a forró kását, szakítani kell.

Én 3x éltem távkapcsolatban, a találkozásokon kívül nem jutott nekem boldogság (pedig nem volt ilyen nagy táv), csak szenvedés. Betelt a pohár. Rohadtul szerelmes voltam, de az embernek nem csak szíve, hanem agya is van, néha azt is használni kell. Szakítottam. Után is rettenetesen rossz volt, de nem olyan sokáig... Aztán találkoztam egy helybeli fiúval, 1 éve együtt vagyunk, boldogabb vagyok, mint akármikor máskor... Akkor ölelem át, mikor akarom, nem kell úgy éreznem, hogy az MSN-be vagy a telefonba vagyok már szinte szerelmes. :)


Fel a fejjel, ne tedd tönkre az életedet!


L21

2010. nov. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne higgy az utolsónak..

Lehet, hogy messze vagytok, de így sokkal több mindenen mentek keresztül együtt, sokkal jobban értékeltek minden percet amit együtt tölthettek mint azok akik csak úgy elvannak minden nap egymàssal.

Sokkal jobban megtudtok bízni egymàsban, mert egy ilyen kapcsolathoz sokkal nagyobb bizalom kell.

Sokkal nyíltabbak lesztek egymàShoz, hiszen a baràtod és Te is, mindketten kimutatjàtok egymàsnak az érzéseiteket, nem féltek sírni egymàs elött, ha búcsúzni kell, vagy ha hiànyzik a màsik.

Stabilabb lesz a kapcsolatotok, hiszen nem csak bukiból vagytok együtt..aki egy ilyet kibír annak màr zöld a làmpa a boldogsàghoz, persze ezt csak akkor, hogy ha tényleg vele képzeled az életed.. nem baj, hogy elmbizonytalanodsz, én is el szoktam.

Sokkal jobb érzés lesz, ha kitalàltok valamit, hogy mi lesz ez utàn.

De nem mondhatjuk meg mit csinàlj.Ha erösebb az az érzés, hogy szakítanàl akkor tedd meg.

Remélem sikerül, és megcsinàljàtok Ti is ( meg mi is:) )

17/L

2010. nov. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Persze, nem muszáj hinni nekem, de végülis ő fog majd úgy visszatekinteni, hogy egy ilyen kapcsolatra cseszte el a fiatalságát, ahelyett, hogy egészséges kapcsolatban élt volna - mert ez nem az.
2010. nov. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ne Te dönsd el, hogy mi egészséges vagy normàlis.. attól, hogy Te gyenge vagy, vagy a baràtod az volt, màsnak még összejöhet.Az, hogy neked nem sikerült az sajnàlatos dolog, mert egy ember, hogyha nagyon szereti a pàrjàt azt semmi àron nem veheti el töle senki.se idö, se tàvolsàg.làtszik, hogy nem voltatok szerelmesek.

Senki nem mondta, hogy Te nem döntöttél jól, de a Te példàd nem kell, hogy rà is igaz legyen.

nincs lehetetlen ;)

Nekem az eszem azt mondja, hogy a szivemre halgassak.Te is tégy úgy :)

2010. nov. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ma 14:13

teljesen igaza van mindenbe, énis távkapcsolatba vagyok és semmi pénzért nem mondanék le rólla amíg tudom, hogy szeret

2010. nov. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!