Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Otthagyjam megint az iskolát...

Otthagyjam megint az iskolát ebben a helyzetben vagy nem?

Figyelt kérdés

Egyszer már ott kellett hagynom, mert zaklattak, szívattak az osztálytársak. Tulajdonképpen nem is otthagytam, hanem elmenekültem onnan, nem mertem bemenni az iskolába.

Évek teltek el.

Most elmentem egy esti iskolába, és... Nem megy. Nem megy, mert 11. osztályos vagyok, és sem angolból, sem matematikából nincsenek meg a 9-10. osztályos alapok. Sokat felejtettem, illetve volt, amit én nem is tanultam abban. Ez meg így nagyon nehéz. Bár itt van előttem a 9-10. osztályos tananyag, de baromi nehéz bepótolni főleg úgy, hogy folyamatosan tolják elém az újat.

Angolból: a legnehezebb igeidőket kell megtanulnom, holott még a past simple-t sem tudom használni.

Matekból: exponenciális egyenletek és függvények, törtkitevős hatványok, holott egyáltalán nem tudok gyöközni. Autodidakta módon csak a hatványozásig jutottam el.


Szóval ez így szenvedés, ez nem tanulás.

Most egyébként azért vetettem fel, hogy otthagyom, mert annyira reménykedtem benne, hogy legalább egy 2-est írok angolból, erre 1-es lett.

Jelenleg így állok: 4,1,1

Az a 4-es csak szerencse volt...


És mit tudnék csinálni? Ki tudnék menni rokonomhoz egy dúsgazdag országba dolgozni (tehát nem német, meg ausztria, ahová a magyarok járnak, annál jobb hely). Ott valahogy megtanulnám a nyelvet, rokon elhelyezne, és önteném a pénzt.


Ugyanakkor sajnálom, hogy le kell mondanom az érettségiről...


tegnap 21:04
A kérdező szavazást indított:
Hagyd ott az iskolát, menj külföldre, szedd meg magad pénzzel.
Ne hagyd ott.
3 szavazat
 1/10 anonim válasza:
100%
Menj át másik magyar suliba, egy gyengébbe, azt nem lehet? Nagyon fontos az érettségi, az legyen meg.
tegnap 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Felesleges gyengébbe menni, mert a 11. osztály mindenhol ugyanaz. Nekem a teljes 9-10. osztályos tudás hiányzik, nincsenek alapok, amire építenék, ezért szenvedek.
tegnap 21:35
 3/10 A kérdező kommentje:

Esetleg akkor lehet keresnivalóm Gimbáziumban, ha matekból felmentetem magam.

Akkor angolból talán összekaparok egy 2-est.


A többi tantárggyal nincs gondom.

tegnap 21:39
 4/10 anonim válasza:
Nagyon sajnállak őszintén... Talán az, hogy használd ki a szünetnapokat, ott pótold be a korábbi anyagot, és a többi napon csináld azt amit kérnek a suliban, otthon használj mindenhez chatgpt-t ha nem érted, dolgozatokon egy ideig less, amíg muszáj. Beszélj a tanárokkal, biztos megért a többség. Tudom, rosszul hangzik, de később hálás leszel magadnak.
tegnap 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Hogy tudod felmenteni magad matekból?
tegnap 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom azt sem.

Bár őszintén szólva keserű szájízzel tenném meg. Végső soron az is vereségnek, megfutamodásnak minősül.

tegnap 21:48
 7/10 anonim válasza:
És mit gondolsz a 4. szövegemre?
tegnap 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha nem EU orszagrol van szo, akkor lehet, hogy el sem fogadjak a magyar erettsegit, hanem ott kellene majd kulonbozetit tenni, majd ottani szabalyok szerint vizsgazni. Ugyanis pl. Dubaiban rohadtul senkit nem erdekel, hogy magyar nyelv es irodalombol, valamint tortenelembol mit tanultal - pl a mohacsi vesz mikor volt, vagy hogy tudod-e elemezni Jozsef Attila verseit.

Az ottani leendo munkakorodtol fugg, hogy milyen kepzettseget kernek. Vannak orszagok, ahol az edenymosogatonak is kell egy elelmiszer-kezelesi tanfolyam, es a takarito brigadnak is egy tisztitoszer-kezelesi tanfolyam, viszont nem kell erettsegi, es nem nagyon erdeklik, ha a 12 angol igeidobol csak 3-at hasznalsz.

Ezert lenne jo tudni, hogy melyik az a "dusgazdag" orszag, mert akkor jobb tanacsokat tudnank adni esetleg.

Tehat, ha

tegnap 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
Ne viccelj már, egy másik nyelvet hogy tanulnál meg, ha az angol sem megy? Annál csak bonyolultabbakkal fogsz találkozni.
tegnap 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is tudnám sajnálni a kérdezőt, hogyha egyébként már nem ajánlottam volna fel, hogy ingyen segítek neki matekból, de még csak válaszra sem méltatott, szóval ez inkább tűnik önsajnáltatásnak, mint valódi problémának.
tegnap 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!