Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Otthagyjam az egyetemet?

Otthagyjam az egyetemet?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom, az orvosi lett volna a cél. Elég jól sikerültek az emeltek, ezért idén fel is vettek. Azonban elég erősen szenvedek, nem tudom, hogy tényleg ez-e az én utam.


Anatómiából a demók átlaga 1,8 lett, így mivel nem értem el a 2,0-t, gyakorlati vizsgát kötelező tennem belőle. Ha ez nem sikerül, akkor elméleti vizsgára el sem mehetek, vagyis már az elsö félévben egyből két tárgyat bukok. Kb 300-an kezdtünk az évfolyamon, ebből velem együtt mindössze 9 embernek kell gyakorlati vizsgát tennie, szóval hivatalosan is kijelenthetem, hogy az évfolyam alsó 3%-ába tartozom.


Tegnap volt az első lehetőség a gyakorlati vizsgára. A társaság többségének sikerült átmennie, de én megbuktam. Jövő hét pénteken még újrapróbálhatom, de ha akkor sem sikerül, akkor több esélyem nincsen. Eddig kifejezetten értelmesnek gondoltam magamat, de így, hogy szinte mindenki másnak sikerül, én érzem magam a leghülyébb embernek.


Az a baj, hogy eddig az anatómia teljesen hidegen hagy. Egyedül a tüdő volt az, ami tényleg érdekelt az eddigi anyagból, de az, hogy melyik ér meg ideg éppen melyik izom alatt halad át, meg hogyan vannak egymáshoz képest a térben elrendeződve, teljesen érdektelen. Nagy szenvedés árán, de meg tudom tanulni, hogy mi hol helyezkedik el elméletben, de tetemen mindig benézek valamit, pl ideget artériának nézek, és társai. Ehhez hozzájön az is, hogy pl tegnap a vizsgán egy olyan képletet sikerült összekevernem egy másikkal, amit utoljára október elején láttam élőben. Tartok attól, hogy jövőhéten sem fog sikerülni...


Ami még baj, hogy nem csak az anatómia, hanem a tanult tárgyak 80%-a nem érdekel. 1-2 érdekesebb téma mindenből van, pl sejtbiológiából tetszettek a jelutak, vagy fizikából az áramlástan, meg a jelfeldolgozás; de több az, ami untat, mint ami érdekel.


Mindezek miatt eléggé elgondolkoztam azon, hogy tényleg orvosin van-e a helyem. Nem tudom, hogy van-e értelme tovább szenvednem, vagy inkább hagyjam ott, és nézelődjek más területek után.


2022. dec. 17. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántani akarlak, de ha nekünk nem is, magadnak mindenképpen válaszolj meg pár kérdést őszintén.

Miért akarsz orvos lenni?

Nem tudtad, hogy ez a szak híresen kemény?

Tisztában vagy azzal, hogy minden képzésen oktatnak olyan tantárgyakat, amik nem érdeklik az embert?

Azok, akik átmentek, mit csinálnak másképp, mint te?

2022. dec. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Még ott a jövő hét, még átmehetsz.

2. Ha csúszol, akkor is megcsinálnám ebből a vizsgaidőszakból, amit csak tudok. Utána úgyis érdemes lenne passzív félévre menni, lesz elég időd átgondolni nyugodtan mindent. Jövőre újra nekiveselkedhetsz, ha akarsz, és ha kevesebb tárgyad lesz, akkor több időd lesz és jobban fog menni, meg kevésbé leszel kimerült. Február közepéig más szakra is jelentkezhetsz, és ha felvesznek, akkor szeptemberben 2 lehetőséged is lesz.

3. MINDEN szakon vagy egy rakat dolog, ami teljesen érdektelen és szükségtelen is, ezekből is le kell vizsgázni. Neked kell tudnod, a végső cél érdekében megéri-e ez neked, de erről nem jó a bukás árnyékának stresszes időszaka alatt dönteni. Lehet, hogy ez a te utad, lehet, hogy nem, de ne hamarkodd el!

2022. dec. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt van egy nagyon hasonlo kerdes, olvasd el az itteni valaszokat is, ha meg nem lattad volna:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

2022. dec. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azon gondolkodnék el a helyedben, hogy azt hitted, hogy komoly tanulás nélkül átmehetsz? Meg, hogy minden érdekelni fog? Nem hiába vannak az orvosin belül is szakterületek, de az nem engedheted meg magadnak, hogy ilyen fontos ismereteket ne tanulj meg. Az orvoslás pont egy olyan szakma, hogy váratlan helyzetek tömkelege van, főleg ha az is tervedben volt, hogy műteni akarsz. Ott meg aztán ezek nélkülözhetetlenek, ha érdekel ha nem érdekel. Minden szakon van olyan, mindenkinek (bárhova, bármilyen képzésre mész), amit rohadtul un/utál/nem érdekli. Gyakorlatod is úgy lesz, hogy minden területen (osztályon) leszel először. Ez sehol nem úgy működik, hogy bemész és 0 tanulással átmész, pláne az orvosin. Ha nem fordítod át erre a gondolkodásodat, akkor hiába fogsz más szakra jelentkezni az sem fog menni. Kezdj el intenzíven tanulni, vagy hagyd ott a szakot.
2022. dec. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az osszes nehezebb szak ilyen. Az ember odamegy, azt gondolja magáról hogy ott a helye (ami amugy igaz)mert az emeltek is jól mentek aztán mrg csodálkozik ha megbukik a vizsgajan és hulyenek érzi magát. Én is orvosira járok tudom miről beszélek, tudom milyen megbukni egy vizsgán amire órákat tanulsz naponta, tudom milyen kifogni egy rossz professzort aki csak azért is megfog buktatni.


Az orvosi nehéz, nagyon nehéz. Egy teljes embert kivesz belőled, mire elmesz vizsgázni addigra kb ezer és kétezer oldal van a fejedben, amit lehetséges hogy össze vissza keversz. Az első vizsgaidoszak mindenkinek ilyen, nem tudod meg hogy hogy van, nem tudom még hogyan kéne hatékonyan tanulni mert ahogy gimibe tanultál az nem válik be. Felesleges erre alapozni hogy nem neked való ez az egész mert egyszer megbuktal, te sem ismered meg annyira magadat hogy tudnád melyik tárgyra mennyit érdemes készülni rs hogyan kell rá hatékonyan. Ezt majd tudni fogok, úgy olyan 2.evtol kezdve kb, bennem akkor tudatosult, azelőtt én is sokszor éreztem így magam.


Ha kiskorod óta ez az álmod egy sikertelen vizsga miatt butaság lenne atmenni másik szakra.


Hajrá! Akkor sincs semmi ha megbuksz egyébként, senki nem fogja megkerdezni. A párom is bukott 1 évet, így nem 25 hanem 26 evesen fog végezni. Nincsen semmi veszve akkor se.

2022. dec. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen tárgyam,igaz nem orvosi szak,hanem mérnöki.Egyik kedvenc alapozó tárgyam volt.3 félévig jártam rá,hogy meglegyen az aláírás hozzá.Utánna még 3 félév volt,5 vizsgára mentem át rajta,most ősszel.Életem egyik legnehezebb dolga ez volt.Majdnem itthagytam emiatt.Ha tényleg orvos akarsz lenni,ne egy tárgyon múljon.Sz eddigi eredményeid kárbavesznének.De,ha nincs motiváció,csak szakon vagy akkor hagyjad.Kiégsz a végére.De,ha szeretted és tényleg ezt akarod csinálni,akkor csinalnad,mert még

sok ideig fogsz tudni dolgozni benne

2022. dec. 19. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!