Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Otthagyjam az egyetemet?

Otthagyjam az egyetemet?

Figyelt kérdés

Most szeptemberben kezdtem az első félévemet az egyetemen, viszont elég bizonytalannak érzem magamat már most az elején. Nem akartam mindenféleképpen egyetemre jelentkezni, viszont a külső nyomás hatására (szüleim, tanáraim) mégis jelentkeztem egy olyan szakra, ami számomra érdekes de mégsem érzem magam annyira jól, illetve a szaktársaimhoz képest is sokkal gyengébbnek látom magamat.

Nagyon régóta szeretnék légiutas kísérő lenni, és nem tudom hogy otthagyjam e az egyetemet, és váltsam valóra az álmom, vagy adjak magamnak több időt hátha megtetszik az egyetem?



2021. szept. 27. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Pincér bármikor lehetsz, földön és levegőben is.

Tanulj! Annak van értelme! Nem véletlenül mondják körülötted a felnőttek!

2021. szept. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
melyik szak?
2021. szept. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
germanisztika. Eddig azt hittem jó vagyok németből, de a többiekhez képest nulla a tudásom
2021. szept. 27. 19:02
 4/8 anonim ***** válasza:
Önmagában nem ér sokat a szak
2021. szept. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha első félév után hagyod ott, nem kell fizetned semmit. Szerintem várd meg a félév végét, aztán passziválj, menj el légiutas-kísérőnek, és ha az jobban tetszik, iratkozz ki az egyetemről. A passziválást azért mondom, hogy megmaradjon B tervnek az egyetem.
2021. szept. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én is arra akartam lenni, de a tanárom lebeszélt róla, így gyógyszerész lettem
2021. szept. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*2-es
2021. szept. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A germanisztika önmagában tényleg semmit nem ér, tapasztalatból mondom. Én elvégeztem, de nagyon megbántam, pedig nem voltam rossz tanuló. Ugyanolyan munkákat tudsz vele betölteni, mint érettségivel.
2022. febr. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!