Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Eljutottam arra a szintre,...

Eljutottam arra a szintre, hogy az iskola csak arról szól, hogy megszerezzem a papírt, azt örüljek neki, de a valódi tudást, majd az iskolán kívül fogom megszerezni. Nem szomorú ez a magyar oktatási rendszerre nézve?

Figyelt kérdés
Az iskola nem tanít meg angolul, majd nekem kell magam felfogni, és kinenni angol nyelvterületre, ahol tényleg el tudom sajátítani ezt a nyelvet.
ma 10:20
 1/10 A kérdező kommentje:

Fáj, de a matematikát sem tudom úgy megtanulni, ahogy szeretném. Annyira túlterhelnek, hogy időm sincs arra, hogy elgondolkozzak azon, mit miért csinálok.

Olyan vagyok, mint egy robot: ész nélkül, droid módon magolok a számításokat, mert elgondolkodni nem hagynak rajta.


De ugyanez igaz a történelemre is. Semmit nem értek belőle, csak drodd módra magolom.

Arra nincs idő, hogy kutassam a témá, kérdezzek, átbeszéljünk, mert az arcomba tolják a következő tananyagot úgy, hogy az egészet meg sem emésztettem.


Ez az egész nem a tudásról szól. Ez egy bohóckodás. Ez arról szól, hogy papírt kapok, ami mögött nincs semmi, csak magolás, magolás, magolás, az agyamat cseszik szét.

ma 10:24
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Legyél tanár, ha ennyire tudod, hogyan kellene csinálni.
ma 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem, mert nem fizetnek meg.

Tanárként minimum netto 1 milliós fizetést várnék el, ha az emberiség legnagyobb kincsét (tudást) adom át.

ma 10:38
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Baromi béna a hozzáállásod :D
ma 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Gondolom neked ilyen 115-120 körüli az IQ-d.


A magam szerény 105-ös IQ-jával így néz ki egy gimnazista élet. Vannak, akik nem is bírják, és otthagyják.


Valódi tudásra nem teszek szert, mert nincs idő elmélyíteni a tudást.


A magas IQ-val rendelkező embereknek meg mindegy.

Csaj is mesélte még általánosban, hogy ő sosem tanul. Meghallgatja az órán a tananyagot, és ennyi.

Soha, egy percet nem tanul.

ma 10:59
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Én sem tanultam valami sokat a gimiben, mégis egyetértek veled. Az iskolai tananyag nagyon vázlatos, nem lehet elmerülni a témákban, nem lehet úgy tanulni, hogy élvezd és hosszú távon megmaradjon. Alapot ad ahhoz, hogy ha később valami érdekel, abban el tudj mélyülni.

Mondjuk ha tagozatos vagy vagy van egy jobb fakultáció, akkor más a helyzet. Én pl nyelvtagozatra jártam, 2 nyelvet meg is tanultunk rendesen.

ma 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes módon mégis sokan életben maradnak, és boldogulnak érettségi után. Hogy van ez?


Ja, pl. angolul én sem iskolában tanultam meg azon a szinten: angolul olvastam naponta, dalszövegeket írtam, fordítottam stb. De nem ment volna, ha nem kapom meg azokat az alapokat az iskolában. Ezt bizonyítja, hogy németül is csak annyit sikerült megtanulni, ami iskolában volt, és akárhány nyelvbe kezdtem bele, egyikkel sem jutottam messzire.

ma 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem.
ma 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel rajtad kívül tízezrek képesek megtanulni az iskolában angolul, vagy a törit vagy a matekot, talán magadba kellene nézni.
ma 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9


Azok az emberek azért tanulják meg ezeket a tantárgyakat, mert eleve nem is tanulnak. Úgy szív az agyuk, mint a szivacs, vagyis ha egyszer hallanak egy trash dalszöveget, talán még azt is megjegyzik. Ez nem tanulás, hanem szerencse. Olyan, mint amikor dallamtapadásod van, és akkor is tanulsz, ha nem akarsz.


Olyat viszont láttam már - tavaly - hogy odaadtam neki az idegen nyelvű könyvemet, és nem tudta elolvasni. A kiejtése is borzasztó volt, mikor megkértem, legalább olvasson fel. Érted?

12 évnyi tanulás után.

Ez az ember jelenleg egyetemista.

Világos, hogy valódi tudást nem szerzett, legalábbis nyelvből biztos nem. Bemagolta amit kell csinált egy jó érettségit, ennyi.

De ha kiküldted volna idegen nyelvű területre, csak állt volna.


És én emiatt robbanok fel a méregtől. Engem az iskola csak hátráltat, sokkal jobban tudnék haladni egyedül is. De arra a nyomorult érettségi bizonyítványra szükségem van.

Nem a tudásért megyek tehát oda, hanem az érettségiért. Egy papírért.

ma 13:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!