Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezt igazságosnak tartod vagy...

Ezt igazságosnak tartod vagy téged is zavarna?

Figyelt kérdés

Több osztálytársam is megbukott. Nem azért mert nehézségeik vannak a tanulást illetően, egyszerűen lusták, és ezt őszintén megmondják mindenkinek. Az elmúlt években semmit sem csináltak, épp, hogy csak a tanár jóindulata miatt átmentek. Idén már nem kegyelmeztek nekik, megbuktak, volt, aki több tárgyból is. Ti igazságosnak tartanátok, hogyha átmennének a pótvizsgán, maradjon veletek egy osztályban? Nem zavarna titeket az, hogy ők nem tesznek semmit, mégis a végén a papír a kezükben lesz?

(Emberileg senkivel sincs bajom, csak ez nagyon zavar. Nem tudok az ilyennel nem foglalkozni valamiért)



aug. 13. 18:24
A kérdező szavazást indított:
Megérdemlik az újabb esélyt a tanulásra
Engem is zavarna ez, szerintem igazságtalan
Engem nem érdekelnek az ilyenek.
13 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem az adott szakmától függ. Ha bölcsész karon bukdácsol át akkor nem zavar. Ha orvosnak tanul akkor szelektálják is ki minél hamarabb ha nem akar tanulni :D
aug. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Középiskolások vagyunk még
aug. 13. 20:14
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudhatod mi van a családjában. Ha nem okoz bajt, veszélyt a tudatlansága, akkor csak menjen tovább, hátha idővel kikecmereg a lekvárból.
aug. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezen kár idegeskedni. Nyilván azért engedi át a tanár, mert nem akar +1 évig szenvedni vele, hogy újrajárja az adott osztályt. Ha van ismeretsége, ugyanúgy felveszik egy munkahelyre 2-es érettségivel, mint 5-össel. Az életben a leleményességed, tapraesettséged számít, nem a tanulmányi eredményed. Ha te pl orvosira vagy jogra vagy ilyesmire készülsz, ők meg csak az érettségit akarják megszerezni, akkor nem értem miért érdekel ez téged. Nem veszik el előled a helyet az egyetemen.
aug. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
47%
Nem nem zavarna ő bajuk.Magadra fókuszálj hogy sikerüljön az érettségi.Majd nekik nem fog ès elbukják de ez ne a te gondod legyen.
aug. 14. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg az adott évek tananyaga egymásra épül. Így szerintem az érdemi kérdés az hogy elsajátították-e olyan mértékben a tananyagot, hogy ne hátráltassák társaikat a következő tanév kezdete előtt.

Hogy erről a tudásról tavasszal, vagy a tanév kezdete előtt egy nappal tesznek tanúbizonyságot szerintem teljesen mindegy. Te szempontodból meg pláne.


Szerintem teljesen igazságos. Neked is nyitva állt ez az út. Az hogy te felelősségteljesen nem a pótvizsgára alapoztál az egy más kérdés. Ha valami miatt megbuksz később neked is lesz egy lehetőséged amit tőled se vesz majd el senki. Nem tudom miért fáj neked hogy kapnak még egy esélyt ami neked is megadatna. Neked ott volt a nyugodt nyarad mint jutalom hozzájuk képest. Ez csak rosszindulat a részedről.

aug. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!