Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Igazságos, ha egy tanár nem...

Igazságos, ha egy tanár nem értékeli a házi feladatot, ha napokkal később adják le, míg aki pár perccel később, annak rosszabb jegyet ad?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon nem... Ha valaki fáradozik vele, igyekszik, de valamiért nem sikerül időben leadni, akkor máris rosszabb jegyet kap, de ha valaki f*sik az egészbe, napokkal később lead valamit, akkor nem kap semmit. Szóval az első kategóriába tartozó diáknak viszi lejjebb a rossz jegy az átlagát, a másik kategóriába tartozónak meg lazán lehet, akár 5,00-ás átlaga is dicséretes ötössel, ha amúgy a dolgozatokat ötösre megírta, meg ötösökre felelt.


Kvázi jutalom a lustának... Neki kevesebbet kell teljesíteni, mint annak, aki becsülettel minden otthoni fogalmazást stb. beküld.


Mit gondoltok?



jún. 4. 16:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez csak akkora lenne igazságtalan, ha irreálisan kevés időt ad valamire a tanár, az sose baj szerintem, ha egy tanár arra tanítja a gyerekeket, hogy a határidők be nem tartásának következményei vannak, nem csak a suliban hanem majd a későbbi felnőtt életben is. Minden az időbeosztáson múlik, egy tanár nem adhat plussz időt egyes diákoknak, csak azért mert például gyengébb képességűek vagy azért mert minden nap különórákra járnak. Én napi szinten jártam annó Judo edzésekre, emelett németből magánórákra a nyelvizsga miatt, mégse kaptam több időt egy házi dolgozathoz.
jún. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

#1.

Akkor az még miért nem kap egyest, aki napok múlva küldi?????? Csak hogy arányos legyen. Ha a pár percet későnek sz@rabb, akkor neki miért jobb kb.???


Szerintem fel sem fogtam a lényeget. Nem a késés nem tolerálásával van a gond, hanem azzal, hogy pont csak a kicsit késők szívják meg. A sokat késők semmit nem kapnak...

jún. 6. 17:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!