Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan személy aki...

Van itt olyan személy aki egyetemista vagy az ismerőse az?

Figyelt kérdés
Olyan kérdésem lenne hozzájuk, hogy nekik a tanulás az milyen? Hogy megy nekik nehezen? És szeretik azt amit tanulnak? Vagy van köztük olyan is amit szeretnek még olyan is amit nem? És éjszaka is szoktak tanulni? Tudom hogy valamennyi gyakorlat kell hozzá mert azt mondták nekem de szerintem elmélet is kell hozzá bőven.

júl. 23. 01:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Van amit könnyebb van amit nehezebb tanulni. Van amit szerettem, van amit nem. Kell tanulni éjszaka is, ha úgy adódik.

Elég sok az elmélet is. Volt olyan tárgyam ahol volt kb 60 oldal elmélet és abból kérdeztek valamit vizsgán és szó szerint le kellett volna írni. Ugye a definícióknál nem megengedhető a saját értelmezés leírása, hanem tényleg betűről betűre egyezzen.

júl. 23. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor elég komolyan veszik
júl. 23. 09:00
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én már pár éve végeztem. A tanulás azért ment nehezen, mert szorgalmi időszakban nehéz volt magam rávenni, de ha meg mindent a vizsgaidőszakra hagytam, garantálható volt a bukás. Volt, ami objektíve nehéz volt, meg volt, amihez csak én voltam teljesen "tehetségtelen". Nem szerettem mindent, bizonyos dolgokat száraznak, unalmasnak vagy feleslegesnek találtam (és van, amit így diplomázás után is annak tartok). Éjszaka is kellett tanulni, igen, főleg ha előtte rosszul osztottam be az időmet, és minden az utolsó pillanatra maradt.

Persze, hogy komolyan veszik, egyetemről van szó. Nyilván van különbség az egyes intézmények, szakok között, de azért a legtöbb helyen keményen elvárják, hogy teljesítsd a meghatározott követelményeket.

júl. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Olyan kérdésem lenne hozzájuk, hogy nekik a tanulás az milyen?

- egyetemen realizáltam, hogy nem tudok tanulni. Mármint én ellötyörögtem bőven a közoktatásban füzetlapozgatással, mert rendesen sosem kellett tanulnom, elég volt, ha ott voltam az órán. Mai napig nem igazán tudom, miaz, hogy "tanulni", de szerencsére valahogy csak eljutottam a negyedévre.


Hogy megy nekik, nehezen?

Egy futáshoz, vagy egy edzéshez tudom hasonlítani. Képes vagyok az elvárásoknak megfelelni, nem kérnek lehetetlent, van olyan vizsga, ami könnyebb, van ami nehezebb. Vért nem izzadok, de sok munkám van benne.


És szeretik azt amit tanulnak?

Egész életemben ezt akartam tanulni, és ezt a szakmát szeretném végezni. Így, hogy egyre inkább szakmai jellegűek a tantárgyak és több gyakorló helyen is voltam már, csak még biztosabb vagyok abban, hogy jól választottam.


Vagy van köztük olyan is amit szeretnek még olyan is amit nem?

Elég sokrétű a szakma, amit választottam, így természetesen vannak tantárgyak, amelyek kevésbé érdekelnek, vagy kevésbé szerethetőek.


És éjszaka is szoktak tanulni?

Szinte soha. Nagyon max 22:00-ig, de én onnantól kezdve szigorúan alszok. Az alvásidőmet pedig soha nem adom fel. Este nem is bírok "tanulni", úgyhogy hülyeség is lenne.

júl. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!