Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most hogy van ez, ha újraírom...

Most hogy van ez, ha újraírom a középszintű érettségit?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy iszonyatosan elrontottam a középszintű érettségimet, a tanulmányi eredményeimhez és az iskolámhoz képest egy borzasztó alacsony eredményt szereztem (Történt valami közvetlenül vizsga előtt, aminek köszönhetően egyáltalán nem tudtam figyelni se, és az időt is elnéztem).

Ha újraérettségizek, akkor ezek az eredmények el fognak teljesen tűnni, kapok új bizonyítványt és soha nem származik hátrányom belőle? (Tehát senki nem fogja tudni a mostani eredményeimet, és azt, hogy újra kellett írnom.) Középszinten hogy van a szóbeli, ha újra megyek, és nem a saját iskolámban?


jún. 22. 20:31
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
50%
De ebben a kontextusban nem helytálló a válaszod, és még belém is kötöttél, pedig én elolvastam figyelmesen a kérdést és képben voltam, veled ellentétben.
jún. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
18%

A bizonyítványba beírt jegyen nem tudsz változtatni, ahogy eddig is írták. A munkáltatók pont leszarják, hogy milyen jegyek vannak benne, nekik az a lényeg hogy megvan. Az egyetemen sem fog senki lenézni miatta, egyébként meg a szaktársaid nem fognak róla tudni, csak akkor, hogyha beszélsz nekik róla.


Ha mégis annyira zavar az érettségi bizonyítványod, akkor egy dolgot tudsz még tenni, hogyha nem volt szóbelid; az a szabály, hogy minden vizsgarészen el kell érned 12%-ot, hogy értékelhető legyen vizsgád. Tehát ha 0 pontot érsz el (nem szólalsz meg), akkor abból a tárgyból buksz. 1 alkalommal tehetsz javító vizsgát ingyenesen, akkor csak abból kell. Ennek a stratégiának az a hátránya, hogy addig sem lesz érettségid. A többi tárgyból tanúsítványt kapsz.

jún. 23. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!