Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most hogy van ez, ha újraírom...

Most hogy van ez, ha újraírom a középszintű érettségit?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy iszonyatosan elrontottam a középszintű érettségimet, a tanulmányi eredményeimhez és az iskolámhoz képest egy borzasztó alacsony eredményt szereztem (Történt valami közvetlenül vizsga előtt, aminek köszönhetően egyáltalán nem tudtam figyelni se, és az időt is elnéztem).

Ha újraérettségizek, akkor ezek az eredmények el fognak teljesen tűnni, kapok új bizonyítványt és soha nem származik hátrányom belőle? (Tehát senki nem fogja tudni a mostani eredményeimet, és azt, hogy újra kellett írnom.) Középszinten hogy van a szóbeli, ha újra megyek, és nem a saját iskolámban?


jún. 22. 20:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
43%
Hát nem egészen. Javítani már csak úgy fogsz tudni, ha az adott szakra a 2 emeltet újraírod ami követelmény, és azt duplázod. A bizonyítványodban lévő érettségi átlag fix, azon nem fogsz tudni javítani.
jún. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%

Mehetsz bármikor bármiből újraérettségizni pénzért, de a közepeket nem számítják be

Csak azt érdemes újraírnod ami követelmény az adott szakra

Az utólag szerzett érettségikről tanusítványt fogsz kapni

Nem tudom így mennyire érthető

jún. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
23%

1-es, te milyen emeltről beszélsz?

2-es, mi az, hogy a közepeket nem számítják be?

Kérdező: nem kapsz új bizonyítványt, hanem egy külön lapot, tanúsítványt kapsz minden új eredményedről. De pontosan miért is zavar, hogy rosszak a középszintűek? Bárhova jelentkeznek érettségire (nem csak szóbelizni, az egészet meg kell ismételni), ahol elvállalnak, vagy a kormányhivatalban, és akkor ők jelölik ki az iskolát.

jún. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%
#3 hogyha újraírja, az átlagán nem tud változtatni...
jún. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudjuk, mért akarja újraírni.
jún. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
88%
#5 azért mert nem lett jó az átlaga.
jún. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Azért zavar, mivel a képességeimnek abszolút nem megfelelő eredmény született abból az egy bizonyos tantárgyból.


De akkor ez azt jelenti, hogy a közepet, ha újraírnám is, ennek az elrontott eredetinek az eredménye lesz ott örökre a bizonyítványomban és ezt látják majd a munkaadók, illetve ez fog beleszámítani a felsőoktatási pontjaimba is?

Hát ez nagyon jó, mivel akkor kb. tönkremegy az életem.

(Én eddig úgy tudtam, hogy akárhányszor újra lehet érettségizni…)

jún. 22. 21:45
 8/22 A kérdező kommentje:
Illetve nekem nagy terveim vannak egyetemet illetően (SOTE ÁOK), és egy durván elrontott (amúgy röhejesen egyszerű) középszintű matek nem fog nekem semmit segíteni a felvételinél.
jún. 22. 21:46
 9/22 anonim ***** válasza:
83%
Igen újra lehet, ha emelt biosz/kémia/fizikát ùjraírod akkor azt beszámítják, ha a bizonyítványban szereplő eredményekkel nem lenne elég pontod. De azért duplázással nem lesz könnyű bekerülnöd a SOTE-ra.
jún. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
83%
De mindent megtalálsz a felvi.hu oldalán a témában.
jún. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!